راهکارهایی برای ترجمه پروژه دانشجویی و فریلنسر

راهکارهایی برای ترجمه پروژه دانشجویی و فریلنسر

یکی از مواردی که دانشجویان و فریلنسران به طور پیوسته به آن نیازمندند ترجمه متون خارجی می‌باشد. زبان انگلیسی‌زبان مشترک علم در دنیای امروز است. ازاین‌رو اهمیت مطالعه و ترجمه مقالات زبان انگلیسی بر هیچ‌کس پوشیده نیست. اما از آنجا که همه به این زبان مسلط نیستند بر آن شدیم تا در این مقاله راهکارهایی را جهت سهولت در امر ترجمه مخصوص پروژه دانشجویی و فریلنسر ارائه دهیم.

ترجمه به زبان‌های مختلف با رویکرد‌های متفاوت

برای ترجمه پروژه دانشجویی و فریلنسر همواره رویکردهای متفاوتی وجود داشته و دارد. نمی‌توان گفت بهترین روش برای ترجمه کدام است اما هدف اصلی از ترجمه یک متن انتقال پیام و مفهوم کامل و دقیق به مخاطب می‌باشد. به یاد داشته باشید که منظور از انتقال مفهوم کامل و دقیق به مخاطب ترجمه تک‌تک کلمات نیست. با ما همراه باشید تا به آموزش روش‌های مختلف ترجمه بپردازیم.

درک مطلب و شناخت مخاطب

اگر تا حدودی با زبان موردنظر برای ترجمه آشنایی دارید پیشنهاد ما به شما این است که قبل از شروع ترجمه متن موردنظر را خوانده و معنا و مفهوم متن اصلی را تحلیل کنید. سپس تصمیم بگیرید که چگونه می‌خواهید این مفاهیم را به مخاطب منتقل نمایید.

شما به‌عنوان یک مترجم پروژه دانشجویی و فریلنسر نیاز دارید که قبل از شروع ترجمه مخاطب خود را بشناسید. اینکه ادبیات شما برای ترجمه لازم است رسمی، دوستانه یا بچه‌گانه باشد. سپس با توجه به نیاز مخاطبان ترجمه متن را آغاز کنید.

حتما بخوانید  بهترین فریلنسرها چگونه کار میکنند

کلمه‌به‌کلمه ترجمه نکنید

برای ترجمه روان‌تر پروژه‌های دانشجویی و فریلنسر، پیشنهاد ما به شما این است که اول یک جمله را بخوانید و متوجه منظور آن شوید. به یاد داشته باشید که همواره در یک متن کلمه‌هایی وجود دارند که باید مورد بررسی قرار گیرند. پس زیر این کلمات خط بکشید و با توجه به متن معانی مختلف آن واژه را بررسی نمایید. دقت داشته باشید که در بسیاری از مواقع اولین معنی، همیشه بهترین معنی نیست.

ac image oW1570452308Xe e1627020714920

 

فراموش نکنید که اهمیت درک مطلب بسیار بیشتر از ترجمه کلمات در کنار یکدیگر می‌باشد. در بسیاری اوقات نیز برخی از کلمات که در یک زبان در کنار هم‌معنای خاصی می‌دهند، در زبانی دیگر در کنار هم بی‌معنی می‌باشند. برای ترجمه روان یک متن شما باید معنای جملات را به‌صورت کامل و دقیق منتقل کنید.

تقویت زبان فارسی در پروژه دانشجویی

زمانی که شما به اصول و قواعد زبان فارسی آشنایی ندارید طبیعتاً ترجمه از زبان دیگر به زبان فارسی نیز کاری بسیار دشوار می‌باشد. همواره در امر ترجمه و نوشتار برای پروژه دانشجویی و فریلنسر روان بودن و قابل‌درک بودن متن حائز بیشترین اهمیت می‌باشد و در صورتی که متن شما روان و قابل‌درک نباشد بهترین محتوا نیز ارزش خود را از دست خواهد داد. جوری بنویسید که انگار متن را خودتان نوشته‌اید و ترجمه نکرده‌اید.

حتما بخوانید  چگونه سایت نیازمندی راه اندازی کنیم؟

استفاده از گوگل ترنسلیت یا مترجم گوگل

یکی از نکات استفاده از ترجمه گوگل این است که گوگل ترنسلیت از ساختن جملات روان و خوب به‌خصوص در زبان فارسی عاجز است. برای استفاده از این پلتفرم به شما توصیه می‌کنیم که تنها برای درک مطلب کلی از این قابلیت گوگل استفاده کنید.

images

 

همچنین لازم به ذکر است که گوگل ترنسلیت هنوز هم به‌عنوان یک مترجم حرفه‌ای شناخته نمی‌شود و بسیاری از کلماتی که دارای معانی متفاوتی می‌باشند را برای شما مشخص نمی‌کند. در نتیجه بسیاری از اوقات کلمات را به شکل نادرستی در متن ترجمه می‌کند. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای ترجمه پروژه دانشجویی و فریلنسر فقط برای درک ایده اولیه که یک ایده کلی از متن می‌باشد، از این پلتفرم گوگل استفاده کنید.

توجه به کلمات تخصصی

در هر حوزه‌ای که قصد ترجمه متون آن را دارید همواره تعدادی کلمات تخصصی وجود دارد. شما به‌عنوان یک مترجم پروژه دانشجویی و فریلنسر وظیفه دارید که برای یافتن معنی دقیق این کلمات تخصصی، کمی تحقیق کنید. همچنین ممکن است که در هنگام ترجمه یک متن با کلمات یا اصطلاحاتی برخورد کنید که معنای دقیقی برای آنها در دیکشنری وجود نداشته باشد.

بهترین قیمت انجام پروژه‌های دانشجویی

download 8 e1627020902969

 

در چنین مواقعی در صورت ترجمه این کلمات شما کاملاً حس می‌کنید که ترجمه این کلمات بسیار دور از ذهن و بی‌ربط به نظر می‌آید. برای مثال کلمه انگلیسیnative   که به معنای بومی می‌باشد، در حیطه برنامه‌نویسی یک اصطلاح تخصصی است که یکی از روش‌های موجود برای برنامه‌نویسی می‌باشد.

حتما بخوانید  چرا نباید از قالب نال شده استفاده کرد؟

بررسی کلی پروژه دانشجویی

متنی که ترجمه کرده‌اید را به عنوان یک مخاطب دوباره بخوانید. نظرتان چیست؟ چه جملاتی برای شما از لحاظ معنایی قابل‌درک نیست؟ زمانی که شما به عنوان یک منتقد کار خود را بازخوانی کنید متوجه ایرادات اساسی در کار خواهید شد.

پس یک‌بار دیگر قلم خود را برداشته و دوباره در مورد ترجمه‌تان بازنگری کنید. سپس آن جملات را به شکل قابل‌درک‌تر و روان‌تری بیان کنید. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید به بهترین شکل در خصوص ترجمه پروژه دانشجویی و فریلنسر عمل کنید.

تحقیقات دانشجویی خود را به ما بسپارید.

 

مقالات مرتبط :

Hassas

نویسنده از: 1400-04-28

دیدگاه خود را بنویسید

icon6درباره  ما

about us

دفتر فنی نام برندی است که در اردیبهشت ماه 1399 بصورت کامل و رسمی در دنیای وب فعالیت خود را در حوزه فریلنسری آغاز کرده است. و برای دانشجویان ارزش زیادی کسب کرده است.

 سعی ما بر این است که هر ایرانی که به تخصصی نیاز دارد بتواند به دنیای اینترنت و وب بپیوندد و از طریق آن به درآمد و درخشش در جامعه برسد.

زندگی فرصت کوتاهی برای هر انسانی است ، و هیچکس دوبار زندگی نمی کند.  هدف ما بر مبنای پیروزی جامعه است و آرزو داریم که کشور عزیزمان ایران بتواند روزی بالاترین ها را در بین بقیه کشور ها داشته باشد.

با هم بودن باعث شروع است ، با هم ماندن باعث پیشرفت و در کنار هم کار کردن یک موفقیت است…

دفتر فنی مرجعی برای پاسخگویی به نیازهای شما در زمینه فریلنسری و انجام پروژه های دانشجویی بصورت دور کاری  است . ما همواره در تلاش هستیم که برای افزایش ارائه خدمات پروژه های دانشجویی قدم برداریم ، تا بتوانیم سهمی کوچک در رشد و توسعه کسب‌وکار شما داشته باشیم.

شما در دفتر فنی میتوانید یک تیم پشتیبانی قوی را تجربه کنید، که این یکی از بزرگترین دستاوردهای ما و یکی از مهم ترین عوامل تمایز ما نسبت به دیگران است که منجر به رضایت و اعتماد کاربران نسبت به تیم دفتر فنی شده است. پس تلاش می‌کنیم تا اعتماد شما را به بزرگترین دارایی خودمان تبدیل کنیم.


امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ضریب استفاده از اینترنت، شکل و مفهوم کار دستخوش تغییرات زیادی شده است. این تغییرات فرصت‌‌های فراوانی را در اختیار کارآفرینان، متخصصین و افراد علاقه‌مند به تکنولوژی‌‌های جدید‌‌ می‌گذارد.

فریلنسینگ یا دورکاری، شیوه ای از کار است که در آن متخصصین، بدون نیاز به حضور دائمی در دفتر کار یا تعهد بلند مدت به یک شرکت، به صورت پروژه ای، خدمات حرفه ای خود را به کسب و کارها ارائه می‌دهند. همگام شدن با تغییرات و شیوه‌‌های جدید، رمز موفقیت هر فرد یا سازمان موفقی است. دفتر فنی به منظور تسهیل ارائه خدمات و افزایش رقابت پذیری کسب و کارها و همچنین فراهم آوردن فرصت کاری برابر برای متخصصین، اقدام به طراحی پلتفرم برون سپاری پروژه‌‌های کوچک و بزرگ دانشجویی را بصورت تخصصی نموده است.

متخصصین فریلنسر یا دورکار، با مهارت‌‌هایی مانند برنامه نویسی، طراحی سایت، طراحی گرافیک و دیزاین، تولید محتوا، ترجمه، سئو و سایر مهارت‌‌ها مهندسی قادرند بدون محدودیت‌های معمول مکانی یا زمانی، با ارائه خدمات خود به صورت آنلاین و اینترنتی کسب درآمد نمایند. کارآفرینان و صاحبان کسب و کار با امکان دسترسی به بانک اطلاعاتی بزرگی از متخصصین از تمامی نقاط‌‌ می‌توانند پروژه های دانشجویی مورد نیاز خود را با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تری تحویل بگیرند و بهره وری و رقابت پذیری خود را افزایش دهند. این خدمات‌‌ می‌تواند شامل انجام پروژه های دانشجویی ، مقاله نویسی ، پایان نامه ،مهندسی ، طراحی وبسایت ، برنامه نویسی، ساخت اپلیکیشن موبایل، طراحی لوگو و کاتالوگ ، تهیه محتوای نوشتاری و تصویری ، ساخت تیزر تبلیغاتی ، تایپ، ترجمه متون و سایر خدمات حرفه ای مرتبط با پروژه های دانشجویی باشد.

K 0
تعداد پروژه ها
% 0
پروژه های موفق
K 0
فریلنسرها