آموزش ساخت اسلاید در پاورپوینت

مقدمه

تفاوتی ندارد نشستی که می‌خواهید در آن شرکت کنید به منظور انجام پروژه درسی و دانشجویی باشد یا برگزاری سمینارهای کاری ویا همایش‌های مختلف. برنامه پاورپوینت شرکت مایکروسافت این امکان را به شما خواهد داد تا مطالب و دیتاهایی را که می‌بایست به حاضرین در یک جلسه انتقال دهید، به بهترین شکل ممکن انجام شود.به کار گیری و ساخت پاورپوینت با توجه به امکانات بسیار زیادی که دارد این روزها برای بسیاری از افراد، یادگیری آن از اولویت بسیار بالایی برخوردار است . برای‌آموزش ساخت اسلاید و مروری بر امکانات نرم افزار پاور پوینت تا انتها با ما همراه باشید.

 

آموزش ساخت اسلاید در پاورپوینت به همراه ذخیره فایل خروجی

تا به امروز نسخه های متفاوت نرم افزار پاورپوینت از سوی مایکروسافت در دسترس عمومی قرار گرفته که نسخه‌های جدیدتر به نوعی کامل کننده و بروز شده‌ی نسخه‌های پیشین هستند. آموزش ساخت پاورپوینت پیش رو در نسخه‌های 2010،2013،2016 قابل اجرا است.

برای شروع بعد از کلیک کردن بر روی پاورپوینت یک صفحه سفید به همراه دو باکس را مشاهده خواهید کرد که می‌بایست در این مرحله عنوان و زیر عنوان پروژه خود را تعریف کنید. در باکس اول یا تایتل، عنوان اصلی و در باکس پایینی یا ساب تایتل زیر عنوان پروژه خود را وارد نمایید.

خواندن
نکات مهم برای انجام پروژه‌ دانشجویی

ساخت پاورپوینت

بعد از وارد کردن عنوان و زیر عنوان به پروژه، نوبت به استفاده از تم‌های پاورپوینت خواهد رسید. البته برای ساخت پاورپوینت شما می‌توانید از قالب‌های آماده ای که به صورت پیش فرض در این نرم افزار تعبیه شده است استفاده کنید تا دیگر درگیر طراحی اختصاصی برای پروژه نشوید. باید اشاره کنیم که ساخت تم اختصاصی کار اصلا سخت و پیچیده‌ای نیست و با کمی زمان به راحتی می‌شود به یک طرح زیبا برای مقصد خود برسید.

در قالب‌های آماده پاورپوینت، طرح پس زمینه و طراحی‌ها به صورت پیش فرض انجام شده و شما بنا به نیاز خود می‌توانید یکی از قالب‌ها را انتخاب کنید.

برای استفاده از قالب‌های آماده که در نرم افزار پاورپوینت به sample templates نامگذاری شده اند  برای ساخت پاورپوینت طبق مراحل ذیل پیش بروید.

  • در قسمت چپ تب بالای صفحه بر روی گزینه file کلیک کنید.
  • در باکس باز شده گزینه new را بیابید و بر روی آن کلیک کنید.
  • در قسمت بالای صفحه آیکون sample templates قابل مشاهده است.

 

Build a house PowerPoint template.jpg

اگر نیاز دارید تا از تم در ساخت پاورپوینت استفاده کنید، طبق مراحل بالا پیش رفته و در آخرین قسمت بجای گزینه sample templates بر روی themes کلید کنید.

پس از انجام مراحل بالا، یک تم از میان گزینه‌های موجود را به سلیقه خود انتخاب کرده و بر روی آن کلیک کنید. در پنجره باز شده عنوان و زیر عنوان پروژه را وارد کنید و گزینه New slide را کلیک کنید.

خواندن
چگونه سایت نیازمندی راه اندازی کنیم؟

در این قسمت شما می‌توانید دیتاهای خود را که می‌توانند شامل تصاویر، نمودارها، و…. باشند در اسلاید قرار دهید و به سلیقه خود طراحی را به پایان برسانید. اگر در این مرحله به اسلاید دیگری احتیاج داشتید که می‌بایست بعد از اسلاید فعلی به نمایش درآید، کافیست بر روی کلیدهای Ctrl+m به صورت همزمان فشار دهید.

71967 building powerpoint templates The best things about

پس از انتقال داده‌ها به اسلاید، حال نوبت به ذخیره پروژه در رایانه خواهد رسید. برای ذخیره خروجی پاورپوینت ابتدا از تب بالا و در قسمت سمت چپ بر روی Flie کلیک کرده و در صفحه باز شده گزینه Save as را انتخاب کنید و آدرس محل ذخیره را مشخص کنید.

 

قابلیت و امکانات مهم در پاورپوینت

ساخت پاورپوینت به منظور ارائه دادن دیتا در محیط های رسمی و آکادمی همیشه مورد توجه قرار گرفته می‌شود که  یکی از اصلی ترین مواردی را که موجب محبوبیت این نرم افزار کاربردی کمپانی مایکروسافت شده است را امکانات بالا و بی‌نظیر آن در کنار محیط ساده و یوزر فرندلی دانست.

ابزارها و قابلیت‌های پاورپوینت در آخرین نسخه ارائه داده شده بسیار متنوع و کاربردی هستند که می‌شود به بکار گیری از تصاویر متحرک، استفاده از انیمیشن، سیستم غلط یاب املایی، ترنزیشن ها و… را مورد اشاره قرار داد.

خواندن
ظرافت و دقت مهم‌ترین معیار در انجام پروژه مکانیک

بدون شک نکته‌ای که پاورپوینت و ساخت پاورپوینت را در سال‌های اخیر بسیار محبوب کرده استفاده از انیمیشن و ترنزیشن در ساخت اسلایدها است که هر کدام از این بخش‌ها به چند شکل مختلف تقسیم شده‌اند تا برای هر سلیقه و هر موقعیتی قابل پیاده سازی باشند.

از آخرین تغییرات نرم افزار مذکور که به تازگی به آن اضافه شده می‌توانیم به خروجی گرفتن ویدئوها به صورت hd، جلوه‌های تصویری و صوتی، افزایش مدل‏های 3 بعدی و چند قابلیت جذاب دیگر  برای ساخت پاورپوینت اشاره کنیم تا مجموع همه امکانات و قابلیت‌ها پاورپوینت را به انتخاب اول کنفرانس‌ها بدل کند.

 

خدمات مرتیط:

آواتار Hassas

Hassas

نویسنده از: 1400-04-28

دیدگاه خود را بنویسید