نکات مهم برای شروع کار فریلنسینگ

شروع کار فریلنسینگ

بیاید تصور کنیم که شغلی داریم که بی‌نهایت به سطح علاقه ما نزدیک بوده و علاوه بر آن در آن احساس راحتی‌ می‌کنیم. یعنی خودمان در آن شغل صاحب اختیار بوده و هر زمانی که اراده کنیم‌ می‌توانیم برای خود به هر میزان، زمان استراحت تعیین کنیم و در هر مکانی حتی در هنگام مسافرت‌ می‌توانیم مشغول به کار شویم. اولین احساسی که با این تصور به سراغ شما‌ می‌آید چیست؟ قطعا پاسخ شما احساس آزادی خواهد بود. اما آیا چنین چیزی در دنیای واقعیت امکان پذیر است؟ پاسخ به این سوال قطعا مثبت‌ می‌باشد. فریلنسری یکی از حوزه‌های جذاب در زمینه اشتغال‌ می‌باشد که بسیاری از افراد به آن علاقه نشان‌ می‌دهند. داشتن مهارتی خاص که بتواند مورد استفاده دیگران باشد به شما برای شروع کار فریلنسینگ کمک‌ می‌کند. اما چه نکات مهمی برای شروع کار لازم است؟ در ادامه قصد داریم مفهوم فریلنسینگ را بیشتر توضیح داده و نکاتی را برای افزایش موفقیت در این حوزه برای شما بر شماریم.

مفهوم فریلنسینگ و فریلنسر

قبل از شروع هر چیزی، لازم است تا این حوزه را بهتر بشناسیم تا در آن موفق‌تر عمل کنیم. فریلنسینگ در زبان فارسی به معنای آزادکاری‌ می‌باشد و به فردی که در حوزه فریلنسینگ فعالیت‌ می‌کند، فریلنسر گفته‌ می‌شود. فریلنسر یعنی فردی که خود رئیس خود بوده و از لحاظ مکانی و زمانی محدودیتی برای انجام فعالیت ندارد. فریلنسینگ به معنی آزادکاری بوده و به فضای شغلی که فریلنسر در آن کار‌ می‌کند گفته‌ می‌شود.

حتما بخوانید  تحقیقات دانشجویی خود را به ما بسپارید.

نکات مهم برای شروع کار فریلنسینگ

تا اینجا مفهوم فریلنسر و فریلنسینگ را فهمیدیم اما اگر شما نیز مانند بسیاری از افراد تمایل دارید تا به این حوزه وارد شوید، در ابتدا‌ می‌بایست به چندین نکته توجه کنید تا شروع موفقیت آمیزی در این حرفه داشته باشید.

 

  • در ابتدای شروع کار فریلنسینگ می‌بایست به این نکته توجه کنید که باید سابقه خوبی از خود برجای بگذارید تا مشتریان بیشتری را جذب کنید و از این طریق درآمد خود را افزایش دهید. بنابراین سعی کنید به خوبی پروژه‌ای که مشتری‌ می‌خواهد را بررسی کنید و ارزیابی کنید که آیا‌ می‌توانید با کیفیت بالا به مشتری خدمات ارائه دهید یا خیر؟ سعی کنید با عجله و بدون دقت پروژه‌ها را انتخاب نکنید و با کیفیت بالا کار را تحویل دهید. داشتن سابقه خوب برای یک فریلنسر برای افزایش سطح درآمد او بسیار موثر است.
  • در صورتی که به پروفایل کارفرمای خود دسترسی دارید به خوبی سابقه او را چک کنید. سعی کنید با افرادی که سابقه خوبی ندارند همکاری نکنید زیرا ممکن است دچار ضرر شوید.
  • سعی کنید بعد از این که یک پروژه را بررسی کردید و پیشنهاد همکاری و قیمت خود را برای کارفرما فرستادید، آنلاین بمانید. البته نیازی نیست زمان طولانی را بعد از درخواست آنلاین بمانید اما آنلاین ماندن به مدت نیم ساعت‌ می‌تواند نتایج بهتری به همراه داشته باشد. زیرا بسیاری از پیشنهادات توسط کارفرمایان در همان لحظات ابتدایی بررسی‌ می‌شود.
حتما بخوانید  نکات مهم برای انجام پروژه‌ دانشجویی

42945

فریلنسر موفق
  • برای موفقیت در شروع کار فریلنسینگ هنگامی که قصد دارید یک قیمت برای کارفرما تعیین کنید، سعی کنید لیست قیمتی معقول و با جزئیات فراوان برای کارفرما بفرستید. این کار باعث‌ می‌شود کارفرما به شما اعتماد بیشتری کرده و قیمت پیشنهادی شما را معقول بداند.
  • برای شروع لازم است تا پروژه‌های کوچک را بررسی کنید. در ابتدای هر کاری قدم‌های کوچک اما مستمر، باعث موفقیت افراد در آن زمینه‌ می‌شود. بنابراین اگر قصد دارید به عنوان یک فریلنسر شروع به کار کنید، در ابتدای کار پروژه‌های کوچک را قبول کرده و سعی کنید به بهترین شکل ممکن انجام دهید. این پروژه‌ها‌ می‌توانند تجربه شما را در برخورد با مشتری و قبول پروژه بیشتر کنند. علاوه بر آن اعتماد به نفس شما را نیز افزایش داده و کمک‌ می‌کنند تا سطح علم و دانش و مهارت خود را نیز بهتر ارزیابی کنید.
  • در شبکه‌های اجتماعی مختلف عضو شوید و خود را به دیگران معرفی کنید. سعی کنید معرفی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. برای مثال با برند سازی و تعریف لوگوی خاص، خود را در ذهن مخاطب ماندگار کنید. علاوه بر آن بهتر است هنگام شروع کار فریلنسینگ نمونه کارهای خود را در دسترس مخاطبین قرار دهید تا تجربه کاری و مهارت شما برای مخاطبین به راحتی قابل ارزیابی باشد.
حتما بخوانید  مزایای استخدام فریلنسر برای کارفرما

download 1

مقالات مرتبط

۱۰ دلیل قانع کننده برای برتری فریلنسرینگ نسبت به شغل های دیگر

باید و نبایدهایی برای فریلنسرهای تازه کار 

ده نکته برای کسانی که میخواهند فریلنسر موفق باشند

بهترین قیمت انجام پروژه‌های دانشجویی

تحقیقات دانشجویی خود را به ما بسپارید.

Hassas

نویسنده از: 1400-04-28

دیدگاه خود را بنویسید

icon6درباره  ما

about us

دفتر فنی نام برندی است که در اردیبهشت ماه 1399 بصورت کامل و رسمی در دنیای وب فعالیت خود را در حوزه فریلنسری آغاز کرده است. و برای دانشجویان ارزش زیادی کسب کرده است.

 سعی ما بر این است که هر ایرانی که به تخصصی نیاز دارد بتواند به دنیای اینترنت و وب بپیوندد و از طریق آن به درآمد و درخشش در جامعه برسد.

زندگی فرصت کوتاهی برای هر انسانی است ، و هیچکس دوبار زندگی نمی کند.  هدف ما بر مبنای پیروزی جامعه است و آرزو داریم که کشور عزیزمان ایران بتواند روزی بالاترین ها را در بین بقیه کشور ها داشته باشد.

با هم بودن باعث شروع است ، با هم ماندن باعث پیشرفت و در کنار هم کار کردن یک موفقیت است…

دفتر فنی مرجعی برای پاسخگویی به نیازهای شما در زمینه فریلنسری و انجام پروژه های دانشجویی بصورت دور کاری  است . ما همواره در تلاش هستیم که برای افزایش ارائه خدمات پروژه های دانشجویی قدم برداریم ، تا بتوانیم سهمی کوچک در رشد و توسعه کسب‌وکار شما داشته باشیم.

شما در دفتر فنی میتوانید یک تیم پشتیبانی قوی را تجربه کنید، که این یکی از بزرگترین دستاوردهای ما و یکی از مهم ترین عوامل تمایز ما نسبت به دیگران است که منجر به رضایت و اعتماد کاربران نسبت به تیم دفتر فنی شده است. پس تلاش می‌کنیم تا اعتماد شما را به بزرگترین دارایی خودمان تبدیل کنیم.


امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ضریب استفاده از اینترنت، شکل و مفهوم کار دستخوش تغییرات زیادی شده است. این تغییرات فرصت‌‌های فراوانی را در اختیار کارآفرینان، متخصصین و افراد علاقه‌مند به تکنولوژی‌‌های جدید‌‌ می‌گذارد.

فریلنسینگ یا دورکاری، شیوه ای از کار است که در آن متخصصین، بدون نیاز به حضور دائمی در دفتر کار یا تعهد بلند مدت به یک شرکت، به صورت پروژه ای، خدمات حرفه ای خود را به کسب و کارها ارائه می‌دهند. همگام شدن با تغییرات و شیوه‌‌های جدید، رمز موفقیت هر فرد یا سازمان موفقی است. دفتر فنی به منظور تسهیل ارائه خدمات و افزایش رقابت پذیری کسب و کارها و همچنین فراهم آوردن فرصت کاری برابر برای متخصصین، اقدام به طراحی پلتفرم برون سپاری پروژه‌‌های کوچک و بزرگ دانشجویی را بصورت تخصصی نموده است.

متخصصین فریلنسر یا دورکار، با مهارت‌‌هایی مانند برنامه نویسی، طراحی سایت، طراحی گرافیک و دیزاین، تولید محتوا، ترجمه، سئو و سایر مهارت‌‌ها مهندسی قادرند بدون محدودیت‌های معمول مکانی یا زمانی، با ارائه خدمات خود به صورت آنلاین و اینترنتی کسب درآمد نمایند. کارآفرینان و صاحبان کسب و کار با امکان دسترسی به بانک اطلاعاتی بزرگی از متخصصین از تمامی نقاط‌‌ می‌توانند پروژه های دانشجویی مورد نیاز خود را با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تری تحویل بگیرند و بهره وری و رقابت پذیری خود را افزایش دهند. این خدمات‌‌ می‌تواند شامل انجام پروژه های دانشجویی ، مقاله نویسی ، پایان نامه ،مهندسی ، طراحی وبسایت ، برنامه نویسی، ساخت اپلیکیشن موبایل، طراحی لوگو و کاتالوگ ، تهیه محتوای نوشتاری و تصویری ، ساخت تیزر تبلیغاتی ، تایپ، ترجمه متون و سایر خدمات حرفه ای مرتبط با پروژه های دانشجویی باشد.

K 0
تعداد پروژه ها
% 0
پروژه های موفق
K 0
فریلنسرها