شروع کار فریلنسینگ

شروع کار فریلنسینگ

فریلنسری امروزه به یکی از پرطرفدارترین مشاغل در میان افراد مختلف با حرفه ‌های متفاوت تبدیل شده است چرا که با سبک زندگی پر مشغله و البته تنوع طلب انسان قرن بیست و یک جور در می آید.

علاوه بر آن به سبب شیوع بیماری کرونا، بسیاری از افرادی که نمی‌ توانند شغل خود را در این ایام ادامه دهند رو به فریلنسری آورده ‌اند و به همین دلیل لازم است تا برای شروع کار فریلنسینگ به طور دقیق بدانند باید چگونه شروع کنند.

در این مقاله نکات مهم پیرامون این مبحث را معرفی می‌ کنیم.

  • انتظار نداشته باشید که در همان اول کار درآمد آنچنانی داشته باشید و پول زیادی دریافت کنید. بله، درست است که شنیده اید فریلنسرهای موفق می توانند به صورت سالانه در آمد بسیار زیادی داشته باشند اما راهی طولانی در پیش خواهید داشت برای این که به این جایگاه برسید. توصیه می شود حداقل سه ماه به خود فرصت دهید و بعد ببینید آیا زحماتتان به بار نشسته است یا خیر. اهداف خود را واقع بینانه نگه دارید و از قبل برنامه ریزی کنید و این را بدانید که مستقل بودن، زمان می برد.

شروع کار فریلنسینگ

  • در همان شروع کار مرزهای مورد نظر را مشخص کنید. فریلنسرها به صورت آزادانه کار می کنند و ممکن است حفظ مرز زندگی شخصی و زندگی حرفه ای برای عده ای در این میان سخت شود چرا که همه کاره و رئیس خودشان هستند و ممکن است به صورت افراطی به کار مدام بپردازند تا جایی که دیگر یک روز هیچ انرژی نخواهند داشت و یا برعکس، آنقدر کار را سهل بگیرند که نتوانند درآمد کافی داشته باشند.
  • مدیریت مالی در شروع کار فریلنسینگ بسیار مهم است. شما باید قادر باشید درآمد خود را با مخارج خود هماهنگ کنید. از آن جا که شما خودتان برای پروژه ها قیمت تعیین می‌ کنید، بهتر است سعی کنید قیمت ها را به گونه ای تنظیم کنید که در انتهای ماه با بی پولی مواجه نشوید. در عین حال باید قیمت ها به گونه ای باشند که مشتریان شما راضی باشند؛ نه خیلی زیاد و نه خیلی کم.
  • درست است که باید در ابتدای کار خود استانداردهای خاصی را تعیین کنید اما خود را در این استانداردها محبوس نکنید. شما همان گونه که در این کار روز به روز پیش می روید، پیشرفت نیز خواهید داشت و این موضوع یعنی به مرور زمان شما به یک برند تبدیل خواهید شد و ارزش کار شما بالا می آید. وقتی چنین اتفاقی افتاد، شما باید قیمت های خود را افزایش دهید و کیفیت کار خود را با حفظ خلاقیت و استانداردهای موجود بازار آن حوزه پیش ببرید؛ پس همیشه آماده تغییر باشید.
  • در شروع کار فریلنسینگ ، نگاهی به بهترین ها در زمینه کاری خود بیندازید و تا جایی که می توانید الهام بگیرید؛ عادت های مشابه را توسعه دهید، از همان روش ها، میانبرها، تنظیمات و اصول استفاده کنید؛ حتی پیراهن های رنگی که آن ها می پوشند را امتحان کنید. واقعیت این است: موفقیت سرنخی برجای می گذارد، آن ها پنهان نیستند، شما فقط باید به دنبال آن ها بگردید و یافته ها را با گردش کار خود ادغام کنید.
خواندن
آشنایی با نحوه نوشتن پروژه دانشجویی کارشناسی

شروع کار فریلنسینگ

مقالات مرتبط :

آواتار Hassas

Hassas

نویسنده از: 1400-04-28

1 نظر

دیدگاه خود را بنویسید