گرفتن پروژه فریلنسری چه مزایا و معایبی دارد؟

گرفتن پروژه فریلنسری چه مزایا و معایبی دارد؟

شغل فریلنسری یعنی کار به‌عنوان یک شرکت مستقل ، فریلنسر به کسی گفته می‌شود که خوداشتغالی دارد. اغلب گرفتن پروژه فریلنسری به‌صورت پیمانکار، مستقل انجام می­گیرد. درواقع، یک فریلنسر به‌طور رسمی در هیچ شرکتی استخدام نمی‌شود و به‌صورت پاره‌وقت یا کوتاه‌مدت قرارداد می‌بندد و از طرفی، به‌اندازه کارمندان تمام‌وقت حقوق دریافت نمی‌کنند.

فریلنسرها اغلب می‌توانند در چندین کار برای چندین مشتری هم‌زمان کار کنند و معمولاً به ازای هر شغل درآمد جداگانه‏ای داشته باشند و همچنین برای کار خود نرخ ساعتی یا روزانه تعیین کنند. برخی از متداول‌ترین مشاغل فریلنسری در صنایع خلاق مانند طراحی گرافیک، تولید محتوا، ایجاد وب‌سایت، ترجمه و مشاوره می‌باشد. بااین‌وجود، فریلنسرها می‌توانند تقریباً در هر صنعت مبتنی بر خدمات دیگر مانند عکاسی و تولید کلیپ‌های خلاقانه نیز فعالیت کنند.

فریلنسر تاجری مستقل

هرچند که یک فریلنسر مانند یک بازرگان مستقل، تحت اصطلاح “خوداشتغالی” است، اما برخلاف یک تاجر، دارای ساختار تجاری قابل ثبت نیست و به وضعیت قانونی خاصی اشاره نمی‌کند. فریلنسرها در ازای ارائه خدمات به هنگام گرفتن پروژه فریلنسری، پرداخت خود را دریافت می‌کنند. این توافق‌نامه به‌طورکلی نیمه‌وقت یا کوتاه‌مدت است. این کار یکی از ساده‌ترین و مستقیم‌ترین اشکال کارآفرینی است؛ به این صورت که فریلنسر خدمات یا نتیجه خاصی را ارائه می‌دهد و دریافت‌کننده خدمات مستقیماً هزینه را به او پرداخت می‌کند. فریلنسری انعطاف‌پذیری و کنترل زیادی را برای فرد فراهم می‌کند. اکثر فریلنسرها ساعات کاری، کارهایی که انجام می‌دهند و مشتریانی که با آن‌ها کار می‌کنند را خودشان انتخاب می‌کنند و حتی ممکن است بتوانند خدمات خود را از راه دور ارائه دهند.

حتما بخوانید  آشنایی با نحوه نوشتن پروژه دانشجویی کارشناسی

doorkari 11

با گرفتن پروژه فریلنسری درآمدتان را خودتان تعیین کنید

فریلنسری نوعی کارآفرینی است که می‌تواند میزان بالقوه درآمد خود را کاملاً تحت کنترل داشته باشد. مشاغل آزاد از نظر دستمزد محدود نیستند و بنابراین می‌توانند همان اندازه که خود تعیین می‌کنند از مشتریان صورتحساب دریافت کنند. فریلنسری تنوع زیادی در نوع کار دارد. اگر شما فردی با علایق بسیارید و به دنبال چیزهای جدید هستید گرفتن پروژه فریلنسری در مشاغل مختلف می‌تواند زمینه اشتغال شما در انواع صنایع را فراهم کند.

indicator graphic designing price e1627023847422

جوانب مثبت و منفی فریلنسر بودن

اگر به فکر این هستید که یک فریلنسر شوید، مهم است که مزایا و معایب کار آزاد را بسنجید. برخی از مزایای فریلنسر عبارت‌اند از:

  1. برنامه ی کاری انعطاف‌پذیر

شما می‌توانید ساعات کار را انتخاب کنید و برنامه خود را متناسب با سایر تعهدات تنظیم کنید.

  1. انتخاب و تنوع

درحالی‌که اغلب برای کارمندان تعیین می‌شود که برای چه مشتریانی کار کنند، به‌عنوان یک فریلنسر آزاد، شما می‌توانید در هنگام گرفتن پروژه فریلنسری طرف کاری خود را انتخاب کنید و کمتر به بازارها و بخش­های خاص محدود شوید.

  1. کنترل بیشتر

شما می‌توانید اهداف را خود تعیین کنید و برای کسب‌وکار خود اعمال‌نظر بیشتری داشته باشید.

از طرف دیگر، معایب مختلفی نیز باید در نظر گرفت از جمله:

  1. ثبات کمتر

ازآنجاکه کار آزاد مستلزم دسترسی کافی به مشتری است، بسیاری از فریلنسرها ثبات مالی چندانی ندارند و ضمانت کاری آن‌ها کمتر از کارمندان است.

  1. مزایای کمتر

بسیاری از شرکت‌ها مزایایی را برای کارمندان خود مانند بیمه یا برنامه‌های بازنشستگی ارائه می‌دهند. اما فریلنسرهای آزاد، مسئول مزایای خود خواهند بود.

حتما بخوانید  بهترین فریلنسرها چگونه کار میکنند

weblag1new

 

مقالات مرتبط :

Hassas

نویسنده از: 1400-04-28

دیدگاه خود را بنویسید

icon6درباره  ما

about us

دفتر فنی نام برندی است که در اردیبهشت ماه 1399 بصورت کامل و رسمی در دنیای وب فعالیت خود را در حوزه فریلنسری آغاز کرده است. و برای دانشجویان ارزش زیادی کسب کرده است.

 سعی ما بر این است که هر ایرانی که به تخصصی نیاز دارد بتواند به دنیای اینترنت و وب بپیوندد و از طریق آن به درآمد و درخشش در جامعه برسد.

زندگی فرصت کوتاهی برای هر انسانی است ، و هیچکس دوبار زندگی نمی کند.  هدف ما بر مبنای پیروزی جامعه است و آرزو داریم که کشور عزیزمان ایران بتواند روزی بالاترین ها را در بین بقیه کشور ها داشته باشد.

با هم بودن باعث شروع است ، با هم ماندن باعث پیشرفت و در کنار هم کار کردن یک موفقیت است…

دفتر فنی مرجعی برای پاسخگویی به نیازهای شما در زمینه فریلنسری و انجام پروژه های دانشجویی بصورت دور کاری  است . ما همواره در تلاش هستیم که برای افزایش ارائه خدمات پروژه های دانشجویی قدم برداریم ، تا بتوانیم سهمی کوچک در رشد و توسعه کسب‌وکار شما داشته باشیم.

شما در دفتر فنی میتوانید یک تیم پشتیبانی قوی را تجربه کنید، که این یکی از بزرگترین دستاوردهای ما و یکی از مهم ترین عوامل تمایز ما نسبت به دیگران است که منجر به رضایت و اعتماد کاربران نسبت به تیم دفتر فنی شده است. پس تلاش می‌کنیم تا اعتماد شما را به بزرگترین دارایی خودمان تبدیل کنیم.


امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ضریب استفاده از اینترنت، شکل و مفهوم کار دستخوش تغییرات زیادی شده است. این تغییرات فرصت‌‌های فراوانی را در اختیار کارآفرینان، متخصصین و افراد علاقه‌مند به تکنولوژی‌‌های جدید‌‌ می‌گذارد.

فریلنسینگ یا دورکاری، شیوه ای از کار است که در آن متخصصین، بدون نیاز به حضور دائمی در دفتر کار یا تعهد بلند مدت به یک شرکت، به صورت پروژه ای، خدمات حرفه ای خود را به کسب و کارها ارائه می‌دهند. همگام شدن با تغییرات و شیوه‌‌های جدید، رمز موفقیت هر فرد یا سازمان موفقی است. دفتر فنی به منظور تسهیل ارائه خدمات و افزایش رقابت پذیری کسب و کارها و همچنین فراهم آوردن فرصت کاری برابر برای متخصصین، اقدام به طراحی پلتفرم برون سپاری پروژه‌‌های کوچک و بزرگ دانشجویی را بصورت تخصصی نموده است.

متخصصین فریلنسر یا دورکار، با مهارت‌‌هایی مانند برنامه نویسی، طراحی سایت، طراحی گرافیک و دیزاین، تولید محتوا، ترجمه، سئو و سایر مهارت‌‌ها مهندسی قادرند بدون محدودیت‌های معمول مکانی یا زمانی، با ارائه خدمات خود به صورت آنلاین و اینترنتی کسب درآمد نمایند. کارآفرینان و صاحبان کسب و کار با امکان دسترسی به بانک اطلاعاتی بزرگی از متخصصین از تمامی نقاط‌‌ می‌توانند پروژه های دانشجویی مورد نیاز خود را با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تری تحویل بگیرند و بهره وری و رقابت پذیری خود را افزایش دهند. این خدمات‌‌ می‌تواند شامل انجام پروژه های دانشجویی ، مقاله نویسی ، پایان نامه ،مهندسی ، طراحی وبسایت ، برنامه نویسی، ساخت اپلیکیشن موبایل، طراحی لوگو و کاتالوگ ، تهیه محتوای نوشتاری و تصویری ، ساخت تیزر تبلیغاتی ، تایپ، ترجمه متون و سایر خدمات حرفه ای مرتبط با پروژه های دانشجویی باشد.

K 0
تعداد پروژه ها
% 0
پروژه های موفق
K 0
فریلنسرها