آشنایی با مزایای فریلنسینگ

مزایای فریلنسینگ

پیشرفت تکنولوژی و فضای مجازی در همه بخش‌های زندگی افراد تغییراتی را به وجود آورده است. این تغییرات بسیار گسترده بوده و شغل افراد را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

شاید شما نیز از آن دسته افرادی باشید که در سایت‌ها و آگهی‌های مختلفی که برای استخدام افراد منتشر می‌شود، به وفور واژه فریلنسینگ را شنیده باشید.

و یا افرادی را دیده باشید که به صورت فریلنسری مشغول به کار هستند. اما شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد دیگر به سادگی از کنار این واژه‌ها گذشته باشید و در پی فهم معنای آن نبوده اید.

در اینجا قصد داریم ابتدا شما را با واژه‌های فریلنسری و فریلنسینگ آشنا کرده و سپس مزایای فریلنسینگ را نام برده تا شما را با این فضای شغلی بیشتر آشنا کنیم.

مفهوم و مزایای فریلنسینگ در زبان فارسی

فریلنسینگ FreeLancing که یک واژه لاتین می‌باشد، در زبان فارسی به معنای آزاد کار است. یعنی فردی که خودش رئیس خودش بوده و بدون محدودیت مکانی و زمانی یک پروژه را که در حوزه اختیاری اوست، قبول کرده و برای کارفرما انجام می‌دهد.

البته هنگام قبول پروژه معمولا یک بازه زمانی برای تحویل پروژه در نظر گرفته می‌شود اما منظور ما از عدم وجود محدودیت زمانی این است که فردی که پروژه را انجام می‌دهد می‌تواند آن را در هر ساعتی از شبانه روز انجام دهد و از این بابت محدودیتی ندارد.

خواندن
نکات مهم برای گرفتن پروژه فریلنسری

مفهوم فریلنسر در زبان فارسی

فریلنسر FreeLancer نیز یک واژه لاتین بوده و به فردی گفته می‌شود که به صورت فریلنسینگ کار می‌کند. یک فرد فریلنسر اغلب دارای تخصص در یک حوزه خاص می‌باشد و به صورت پروژه ای فعالیت انجام می‌دهد.

مزایای فریلنسینگ

مزایای فریلنسینگ چیست؟

رشد حوزه فریلنسینگ نشانگر این موضوع بوده است که این حوزه بسیار درآمدزا بوده و دارای مزایایی می‌باشد که افراد را به خود جذب کرده است. در ادامه راجع به مزایای فریلنسینگ توضیحات بیشتری را ارائه می‌دهیم.

اولین مزیتی که همگان در فضای فریلنسینگ در همان نگاه اول متوجه می‌شوند این است که یک فریلنسر هیچ رئیسی نداشته و خود رئیس کار خود می‌باشد.

مزیت دیگری که در بالا نیز تا حدودی به آن اشاره کردیم این است که یک فریلنسر هیچ محدودیت زمانی و مکانی ندارد.

یعنی می‌تواند در هر ساعتی از شبانه روز و یا در هر مکانی که شرایط مناسب باشد، پروژه را به راحتی انجام دهد. بنابراین یک فریلنسر می‌تواند به عنوان یک فرد دورکار نیز به انجام فعالیت خود بپردازد.

به همین دلیل است که یک فرد شاغل اغلب شغل فریلنسری را به عنوان شغل دوم خود نیز انتخاب می‌کند زیرا می‌تواند در پایان روز به انجام پروژه‌های فریلنسری بپردازد.

خواندن
ظرافت و دقت مهم‌ترین معیار در انجام پروژه مکانیک

علاوه بر آن می‌توان پروژه‌های فریلنسری را حتی در مسافرت نیز انجام داد و کسب درآمد کرد.

عدم داشتن محدودیت مکانی در انجام پروژه‌ها باعث می‌شود یک فریلنسر بابت مکانی که در آن فعالیت انجام می‌دهد حق انتخاب بیشتری داشته و برای آن هزینه ای پرداخت نکند.

مزایای فریلنسینگ
مزایای دیگر شغل دورکاری
  • از جمله مزایای فریلنسینگ این است که یک فریلنسر می‌تواند به راحتی بین پروژه‌های مختلف انتخاب مناسب را انجام دهد و نیازی نیست که یک پروژه را بر خلاف میل باطنی اش انجام دهد.
  • امکان رشد و پیشرفت برای یک فریلنسر فراهم بوده و فرد می‌تواند با افزایش تخصص و مهارت خود در زمینه خاص، پروژه‌های تخصصی‌تر را قبول کرده و از آن طریق از لحاظ مالی نیز رشد کند. در واقع برای افزایش حقوق، نیاز به تایید فرد دیگری یا رئیس نداشته و خود می‌تواند به راحتی با افزایش مهارت و ساعت کاری باعث افزایش درآمد خود شود.
  • به یک فریلنسر مالیات تعلق نمی‌گیرد. بنابراین نیازی نیست بخشی از حقوق ماهانه خود را به عنوان مالیات کنار بگذارد. یک فریلنسر نهایت هزینه ای که پرداخت می‌کند حق الزحمه شرکت‌هایی است که پروژه مورد نظر را برای او پیدا کرده اند. البته اگر فریلنسر بتواند مستقیم با مشتری ارتباط برقرار کرده و با شرکت‌های واسطه گر کار نکند، این هزینه را نیز نباید پرداخت کند.
  • از دیگر مزایای فریلنسینگ می‌توان به این مورد اشاره کرد که برنامه ریزی زندگی یک فریلنسر صرفا توسط خود او انجام می‌شود. بنابراین هر زمانی که مشکلی وجود داشت و یا نیاز به استراحت داشت می‌تواند به راحتی از کار صرف نظر کرده و استراحت کند.
خواندن
بررسی مزایای استخدام فریلنسر

مزایای فریلنسینگ

مقالات مرتبط

آواتار Hassas

Hassas

نویسنده از: 1400-04-28

دیدگاه خود را بنویسید