۱۰ نکته کاربردی برای کسانی که میخواهند یک فریلنسر موفق باشند

امروزه افراد زیادی سراغ کار فریلنسینگ میروند، زیرا نه تنها تایم کاری شان شناور بوده بلکه پول بیشتری نسبت به کار قبلی خود بدست می آورند. با این حال دور از واقعیت نیست که رقابت بین فریلنسرها روز به روز تنگ تر و بیشتر میشود.پس اگر اینکار انقدر سخت است، چرا روز به روز به تعداد افراد فریلنسر اضافه میشود؟

 

جواب ساده است. درونمای فریلنسینگ بقدری هست که این تعداد افراد به سمت آن جذب میشوند. از طرفی اگر استعداد کاری را داشته و میدانید چطور آن را بکار گیرید و از آن پول دربیاورید، پس این کار برای شما ساخته شده است.

mluj4kr9ahol

با این اوصاف، برای شما نکاتی را گوشزد میکنیم که به شما نشان میدهد چطور میتوانید استعداد خود را در جهت درست بکار گیرید:

 

۱.روی استعداد اصلی خود سرمایه گذاری کنید. ممکن است در چندین کار استعداد داشته باشید، ولی موردی که در آن بیشتر از باقی موارد استعداد دارید را برای کار انتخاب کنید. بقولی همه کاره و هیچ کاره نباشید. مثلا یک طراح وبسایت اکثر موارد با SEO آشنایی کافی دارد ولی در اصل باید تمرکز اصلی وی بر طراحی وبسایت باشد و از گرفتن پروژه های SEO صرفا بخاطر آشنایی اندکی که درموردش دارد خودداری کند.

حتما بخوانید  ۱۰ دلیل قانع کننده برای اینکه چرا فریلنسینگ بهتر از سایر شغل هاست

۲.توانایی و استعداد خود را ارتقا دهید.  پروسه زندگی تماما درمورد یادگیری است. هیچ کس کامل نیست و توانایی های ارتقا یافته را از همان اول ندارد. پس روی یادگیری و بهتر شدن مداوم تمرکز کنید.

۳.در وبسایت های متفاوت فرینسینگ ثبت نام کنید.هرچه بیشتر باشد شانس گرفتن پروژه نیز برای شما بیشتر خواهد بود.اگر کمیت برایتان مهم نیس پس حداقل روی کیفیت سایت های فریلنسینگ ای که در آنها ثبت نام میکنید متمرکز باشید.

۴.رزومه ی کامل و ترجیحا جذابی را برای خود بسازید. مهم نیس چقدر استعداد دارید. هرچقدر هم در کارتان خوب باشید ولی در ابتدای کار هر سایت فریلنسینگ، شما یک تازه کار به حساب می آیید. مگر اینکه پروفایل کاربردی از خود تهیه کنید. حواستان باشد که تمام سوابق کاری و تحصیلی خود را در پروفایل خود ضمن کنید. حتی اگر لازم است از یک رزومه نویس حرفه ای برای پروفایل خود استفاده کنید.

۵.در انتخاب عکس پروفایل خود بسیار محتاط باشید. بسیاری قبل از چک کردن پروفایل رزومه، در همان ابتدای کار عکس شما به چشمشان خواهد خورد. بهتر است بگوییم در اکثر مواقع  همان ابتدای کار ممکن است براساس عکس پروفایلتان قضاوت شوید. پس برای انتخاب عکس خود وقت بگذارید.

حتما بخوانید  حقایق و آمارهایی در مورد فریلنسینگ که برایتان الهام بخش خواهد بود

۶.توضیحات پروژه ها را حتما بخوانید.بسیاری از فریلنسرها در همان ابتدا فقط به تیتر توضیح کار توجه میکنند و آن را انتخاب میکنند.شما بدانید که کارفرما دقیقا چه چیزی میخواهد، و این مهم قطعا از سرتیتر پروژه ارائه شده بدست نخواهد آمد. خواسته های کارفرما و زمان تحویل پروژه از داخل متن اصلی برداشت خواهد شد. پس روی خواندن متن پروژه وقت بگذارید.

۷.پروژه کاری مربوط به خودتان را انتخاب کنید. گاهی اوقات فریلنسرها برای شروع کار پروژه های غیرمرتبط را برداشته که بعدا از اتمام آن عاجز خواهند بود. در این صورت ممکن است بازخوردهای منفی دریافت کنند.  که این عملا پایان کار پروفایل کنونی شما خواهد بود و مجبورید با یک پروفایل جدید استفاده کنید. در هر حال از انجام این کار سودی عایدتان نخواهد شد.

۸.در توضیح خلاصه متن پروفایل خود، از خودتان ذوق خرج دهید. به هیچ وجه از متن کپی شده استفاده نکنید، چون همانطور که شما آنرا دیده اید و برای خود کپی کرده اید، افراد دیگری نیز آنرا به مانند شما دیده اند، حال از شانس شما یکی از آنها کارفرای شم باشد. در این صورت تاثیر منفی بر روی پروفایل و به طبع افرادی که آن را چک میکنند خواهد داشت.

حتما بخوانید  خرید پروژه‌های دانشجویی از معتبرترین مرجع

۹.سنگ های خودتان را با کارفرما در همان ابتدای کار وا بکنید. هر سوالی که دارید و باید پرسیده شود بهتر است همان ابتدای کار از کارفرما پرسیده شود و همه چیز شفاف سازی گردد. همچنین پرسیدن سوال های کاربردی و مناسب میتواند روی کارفرما اثر مثبت داشته باشد.

۱۰.پروژه را به نحو احسنت و سر زمان تعیین شده تحویل دهید. حتی بهتر است اگر میتوانید کار را قبل از موعد مقرر تحویل دهید. این مهم باعث دریافت بازخورد مثبت از سمت کارفرما و به طبع تبدیل آن به رزوم

Hassas

نویسنده از: 1400-04-28

دیدگاه خود را بنویسید

icon6درباره  ما

about us

دفتر فنی نام برندی است که در اردیبهشت ماه 1399 بصورت کامل و رسمی در دنیای وب فعالیت خود را در حوزه فریلنسری آغاز کرده است. و برای دانشجویان ارزش زیادی کسب کرده است.

 سعی ما بر این است که هر ایرانی که به تخصصی نیاز دارد بتواند به دنیای اینترنت و وب بپیوندد و از طریق آن به درآمد و درخشش در جامعه برسد.

زندگی فرصت کوتاهی برای هر انسانی است ، و هیچکس دوبار زندگی نمی کند.  هدف ما بر مبنای پیروزی جامعه است و آرزو داریم که کشور عزیزمان ایران بتواند روزی بالاترین ها را در بین بقیه کشور ها داشته باشد.

با هم بودن باعث شروع است ، با هم ماندن باعث پیشرفت و در کنار هم کار کردن یک موفقیت است…

دفتر فنی مرجعی برای پاسخگویی به نیازهای شما در زمینه فریلنسری و انجام پروژه های دانشجویی بصورت دور کاری  است . ما همواره در تلاش هستیم که برای افزایش ارائه خدمات پروژه های دانشجویی قدم برداریم ، تا بتوانیم سهمی کوچک در رشد و توسعه کسب‌وکار شما داشته باشیم.

شما در دفتر فنی میتوانید یک تیم پشتیبانی قوی را تجربه کنید، که این یکی از بزرگترین دستاوردهای ما و یکی از مهم ترین عوامل تمایز ما نسبت به دیگران است که منجر به رضایت و اعتماد کاربران نسبت به تیم دفتر فنی شده است. پس تلاش می‌کنیم تا اعتماد شما را به بزرگترین دارایی خودمان تبدیل کنیم.


امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ضریب استفاده از اینترنت، شکل و مفهوم کار دستخوش تغییرات زیادی شده است. این تغییرات فرصت‌‌های فراوانی را در اختیار کارآفرینان، متخصصین و افراد علاقه‌مند به تکنولوژی‌‌های جدید‌‌ می‌گذارد.

فریلنسینگ یا دورکاری، شیوه ای از کار است که در آن متخصصین، بدون نیاز به حضور دائمی در دفتر کار یا تعهد بلند مدت به یک شرکت، به صورت پروژه ای، خدمات حرفه ای خود را به کسب و کارها ارائه می‌دهند. همگام شدن با تغییرات و شیوه‌‌های جدید، رمز موفقیت هر فرد یا سازمان موفقی است. دفتر فنی به منظور تسهیل ارائه خدمات و افزایش رقابت پذیری کسب و کارها و همچنین فراهم آوردن فرصت کاری برابر برای متخصصین، اقدام به طراحی پلتفرم برون سپاری پروژه‌‌های کوچک و بزرگ دانشجویی را بصورت تخصصی نموده است.

متخصصین فریلنسر یا دورکار، با مهارت‌‌هایی مانند برنامه نویسی، طراحی سایت، طراحی گرافیک و دیزاین، تولید محتوا، ترجمه، سئو و سایر مهارت‌‌ها مهندسی قادرند بدون محدودیت‌های معمول مکانی یا زمانی، با ارائه خدمات خود به صورت آنلاین و اینترنتی کسب درآمد نمایند. کارآفرینان و صاحبان کسب و کار با امکان دسترسی به بانک اطلاعاتی بزرگی از متخصصین از تمامی نقاط‌‌ می‌توانند پروژه های دانشجویی مورد نیاز خود را با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تری تحویل بگیرند و بهره وری و رقابت پذیری خود را افزایش دهند. این خدمات‌‌ می‌تواند شامل انجام پروژه های دانشجویی ، مقاله نویسی ، پایان نامه ،مهندسی ، طراحی وبسایت ، برنامه نویسی، ساخت اپلیکیشن موبایل، طراحی لوگو و کاتالوگ ، تهیه محتوای نوشتاری و تصویری ، ساخت تیزر تبلیغاتی ، تایپ، ترجمه متون و سایر خدمات حرفه ای مرتبط با پروژه های دانشجویی باشد.

K 0
تعداد پروژه ها
% 0
پروژه های موفق
K 0
فریلنسرها