۱۰ نکته کاربردی برای کسانی که میخواهند یک فریلنسر موفق باشند

فریلنسر

امروزه افراد زیادی سراغ کار فریلنسنگ میروند، زیرا نه تنها تایم کاری شان شناور بوده بلکه پول بیشتری نسبت به کار قبلی خود بدست می آورند. با این حال دور از واقعیت نیست که رقابت بین فریلنسرها روز به روز تنگ تر و بیشتر میشود.پس اگر اینکار انقدر سخت است، چرا روز به روز به تعداد افراد فریلنسر اضافه میشود؟

جواب ساده است. درونمای فریلنسینگ بقدری هست که این تعداد افراد به سمت آن جذب میشوند. از طرفی اگر استعداد کاری را داشته و میدانید چطور آن را بکار گیرید و از آن پول دربیاورید، پس این کار برای شما ساخته شده است.

با این اوصاف، برای شما نکاتی را گوشزد میکنیم که به شما نشان میدهد چطور میتوانید استعداد خود را در جهت درست بکار گیرید:

۱.روی استعداد اصلی خود سرمایه گذاری کنید. ممکن است در چندین کار استعداد داشته باشید، ولی موردی که در آن بیشتر از باقی موارد استعداد دارید را برای کار انتخاب کنید. بقولی همه کاره و هیچ کاره نباشید. مثلا یک طراح وبسایت اکثر موارد با SEO آشنایی کافی دارد ولی در اصل باید تمرکز اصلی وی بر طراحی وبسایت باشد و از گرفتن پروژه های SEO صرفا بخاطر آشنایی اندکی که درموردش دارد خودداری کند.

خواندن
حقایق و آمارهایی در مورد فریلنسینگ که برایتان الهام بخش خواهد بود

۲.توانایی و استعداد خود را ارتقا دهید.  پروسه زندگی تماما درمورد یادگیری است. هیچ کس کامل نیست و توانایی های ارتقا یافته را از همان اول ندارد. پس روی یادگیری و بهتر شدن مداوم تمرکز کنید.

۳.در وبسایت های متفاوت فرینسینگ ثبت نام کنید.هرچه بیشتر باشد شانس گرفتن پروژه نیز برای شما بیشتر خواهد بود.اگر کمیت برایتان مهم نیس پس حداقل روی کیفیت سایت های فریلنسینگ ای که در آنها ثبت نام میکنید متمرکز باشید.

۴.رزومه ی کامل و ترجیحا جذابی را برای خود بسازید. مهم نیس چقدر استعداد دارید. هرچقدر هم در کارتان خوب باشید ولی در ابتدای کار هر سایت فریلنسینگ، شما یک تازه کار به حساب می آیید. مگر اینکه پروفایل کاربردی از خود تهیه کنید. حواستان باشد که تمام سوابق کاری و تحصیلی خود را در پروفایل خود ضمن کنید. حتی اگر لازم است از یک رزومه نویس حرفه ای برای پروفایل خود استفاده کنید.

فریلنسر

۵.در انتخاب عکس پروفایل خود بسیار محتاط باشید. بسیاری قبل از چک کردن پروفایل رزومه، در همان ابتدای کار عکس شما به چشمشان خواهد خورد. بهتر است بگوییم در اکثر مواقع  همان ابتدای کار ممکن است براساس عکس پروفایلتان قضاوت شوید. پس برای انتخاب عکس خود وقت بگذارید.

خواندن
۱۰ دلیل قانع کننده برای اینکه چرا فریلنسینگ بهتر از سایر شغل هاست

۶.توضیحات پروژه ها را حتما بخوانید.بسیاری از فریلنسرها در همان ابتدا فقط به تیتر توضیح کار توجه میکنند و آن را انتخاب میکنند.شما بدانید که کارفرما دقیقا چه چیزی میخواهد، و این مهم قطعا از سرتیتر پروژه ارائه شده بدست نخواهد آمد. خواسته های کارفرما و زمان تحویل پروژه از داخل متن اصلی برداشت خواهد شد. پس روی خواندن متن پروژه وقت بگذارید.

۷.پروژه کاری مربوط به خودتان را انتخاب کنید. گاهی اوقات فریلنسرها برای شروع کار پروژه های غیرمرتبط را برداشته که بعدا از اتمام آن عاجز خواهند بود. در این صورت ممکن است بازخوردهای منفی دریافت کنند.  که این عملا پایان کار پروفایل کنونی شما خواهد بود و مجبورید با یک پروفایل جدید استفاده کنید. در هر حال از انجام این کار سودی عایدتان نخواهد شد.

فریلنسر

۸.در توضیح خلاصه متن پروفایل خود، از خودتان ذوق خرج دهید. به هیچ وجه از متن کپی شده استفاده نکنید، چون همانطور که شما آنرا دیده اید و برای خود کپی کرده اید، افراد دیگری نیز آنرا به مانند شما دیده اند، حال از شانس شما یکی از آنها کارفرای شم باشد. در این صورت تاثیر منفی بر روی پروفایل و به طبع افرادی که آن را چک میکنند خواهد داشت.

خواندن
بررسی مزایای استخدام فریلنسر

۹.سنگ های خودتان را با کارفرما در همان ابتدای کار وا بکنید. هر سوالی که دارید و باید پرسیده شود بهتر است همان ابتدای کار از کارفرما پرسیده شود و همه چیز شفاف سازی گردد. همچنین پرسیدن سوال های کاربردی و مناسب میتواند روی کارفرما اثر مثبت داشته باشد.

۱۰.پروژه را به نحو احسنت و سر زمان تعیین شده تحویل دهید. حتی بهتر است اگر میتوانید کار را قبل از موعد مقرر تحویل دهید. این مهم باعث دریافت بازخورد مثبت از سمت کارفرما و به طبع تبدیل آن به رزوم

آواتار Hassas

Hassas

نویسنده از: 1400-04-28

دیدگاه خود را بنویسید