چطور یک مترجم دورکار باشیم
مترجم
— فریلنسینگ و دورکاری —

این روزها کار ترجمه بصورت دورکار دربین فریلنسرها به وفور دیده میشود. با وجود تعداد زیاد فریلنسر های این حوزه، با این حال رقابت بین آنها بالا بوده و انتخاب مترجمی قابل اعتماد در بین آنها برای کارفرمایان معمولا کار آسانی نیست. با این وجود با رعایت یکسری نکات ضروری میتوانید به انتخابی ایده آل برای یک کارفرما تبدیل شوید.قابل ذکر است که نکات بسیار زیادی  مربوط به این زمینه کاری وجود دارد، با این حال تعدادی که نسبت به باقی مهم تر هستند را برایتان ضمن میکنیم:

مترجم

  • حوزه تخصصی ترجمه خود را مشخص کنید. بهتر است بگوییم هدف کاری خود را مشخص کنید. اگر تمایل به کسب درآمد بیشتری دارید، پس بهتر است تنوع حوزه کاری خود را نیز افزایش دهید تا نه تنها دست خودتان در انتخاب پروژه های بیشتر باز باشد، بلکه انتخاب مناسب تری برای کارفرمایانی خواهیدبود که در چند زمینه متفاوت به دنبال مترجم میگردند.

مترجم

  • رزومه های ترجمه خود را در پروفایل خود ضمن کنید، حتی آنهایی که ممکن است نسبت به سایر ترجمه هایتان کوتاه بنظر برسد.اکثر اوقات تعداد ترجمه های انجام شده در رزومه پروفایلتان بسیار به چشم خواهد آمد.
  • بهتر است در حوزه کاری ترجمه در وبسایت های فریلنسینگ مختلف ثبت نام کنید.اینگونه شانس بیشتری براس دریافت پروژه های بیشتر خواهید داشت. فقط یادتان باشد بهتر است اگر در یکسری زمینه های خاص تخصص دارید، در هر کدام از وبسایت های فریلنسینگ بر روی یکی شان تمرکز کنید
  • سعی کنید دستی بر روی پروفایل های اجتماعی خود مانند فیسبوک یا LinkedIn بکشید. شما میتوانید از طریق شبکه های اجتماعی برای کار خود تبلیغ کنید. مخصوصا اگر یک پروفایل اختصاصی LinkedIn برای کار خود داشته باشید.اینگونه شانس بیشتری برای دیده شدن و دریافت پروژه خواهید داشت.
خواندن
بایدها و نباید هایی برای فریلنسرهای تازه کار

مترجم

  • از موتورهای ترجمه مانند گوگل به هیچ وجه استفاده نکنید، مگر اینکه بخواهید پروفایل و سابقه کاری خود را با بازخوردهای منفی از بین ببرید. این روزها همه میتوانند خروجی های این موتورهای ترجمه را به خوبی از ترجمه های دستی تشخیص دهند.پس سعی نکنید حتی نزدیک این مترجم های آماده برای تحویل به موقع پروژه خود به کارفرما بروید. حتی اگر پروژه شما دیرتر از زمان مقرر به کارفرما تحویل داده شود ولی درعوض با کیفیت باشد،بهتر از آن است که کاری بی کیفیت و سرسری را زودتر از زمان مقرر تحویل دهید.
آواتار Hassas

Hassas

نویسنده از: 1400-04-28

دیدگاه خود را بنویسید