۱۰ دلیل قانع کننده برای اینکه چرا فریلنسینگ بهتر از سایر شغل هاست

فریلنسینگ

قرن ۲۱ام باعث تحول شگرف فکری بسیاری از مردم شده است، بطوری که نسل جوان به آزمون و خطای ایده های جدید پول درآوردن مشغول شده است. بنابر منابع متعدد و موثق ، تا سال ۲۰۲۵، تعداد نیروی کار فریلنسر در آمریکا از تعداد افرادی که بدنبال شغل های مرسوم اداری هستند بیشتر خواهد شد.

پس بر این اساس، چه چیزی باعث میشود مردم از سمت شغل قبلی خود بسمت فریلنسینگ سوق پیدا کنند؟

براساس تحقیقات انجام گرفته از سایت Upwork و نیز جوامع فریلنسینگ سال ۲۰۱۵، درحالی که تعدادی کار فریلنسینگ را بخاطر نیاز مالی انتخاب میکنند، از سوی دیگر ۶۰٪ آمریکایی ها فریلنسینگ را بعنوان کار اول خود برمی گزینند.

با این حال این یک تصمیم کاملا شخصی بوده و بر اساس شرایط هرکسی متفاوت خواهد بود. با این حال در بین تمام چراها و چگونه ها، ۱۰دلیل اصلی برای فریلنسر شدن وجود داشته که قطعا از این ۱۰ دلیل یکی از آنها بکار شما خواهد آمد.

فریلنسینگ

هیچ جا خونه خود آدم نمیشه

از کار کردن پشت میز اداره خسته شده اید؟ نظرتان در مورد کار کردن پشت میز آن هم در حالی که به مبل راحتی لم داده اید چطور است؟بنظر جالب میاد،درسته؟ قطعا برای خیلی ها همینطور بوده و دلیل اصلی بسیاری برای رفتن بسمت فریلنسر شدن است.

خواندن
نکات مهم و کاربردی جهت تایپ پروژه‌های دانشجویی توسط دفاتر خدماتی

رئیس خودت باش

افراد شبیه هم نیستند. بعضی ها دوست دارند رئیسی بالای سرشان باشد تا از آنها کار بکشد در حالی که هستند افرادی که ازین رویه متنفر بوده و برایشان غیرقابل تحمل است. اگر شما هم جزو دسته دوم هستید شک نکنید که باید بسمت فریلنسینگ تغییر مسیر کاری دهید.

پتانسیل درآمدزایی نامحدود

آیا کمتر از ارزش کاری که انجام میدهید حقوق دریافت میکنید؟ به فریلنسینگ تغییر شغل داده تا میزان پول دریافتی تان با میزان کیفیت و کمیت کاری که انجام داده اید مستقیما مرتبط شود. اگر به مبالغ دریافتی کم قانع هستید که خب کمتر کار کنید،و اگر به کم قانع نیستید پس زمان بیشتری را صرف کارتان کنید.قانون فریلنسینگ این است که هرچه بیشتر کار کنید،بیشتر درآمد خواهید داشت.

ساعت کاری را خودتان مشخص کنید

با اینکه تعدادی از پروژه ها در وبسایت های فریلنسینگ نیاز به تایم کاری خاصی دارند، با این حال میتوانید ساعت کاری تان را خود تعیین کنید. پس با ساعت کاری ۷تا۴ همیشگی خداحافظی کرده و  ساعت کاری و همچنین ساعت خواب و بیداری جدید خود را با آغوش باز پذیرا باشید!

انتخاب پروژه با خودتان است

از پروژه جدیدی که رئیس تان به شما واگذار کرده متنفرید؟ به دنیای فریلنسینگ خوش آمدید، جایی که شما و فقط شما تصمیم میگیرید که چه پروژه ای را انتخاب کرده و روی  آن کار کنید.

خواندن
چگونه پروژه دانشجویی و فریلنسر عمران انجام می‌شود؟

استعدادهای خود را به چالش بکشید

در حالی که تعدادی از افراد دوست دارند که روی پروژه های آسان تر کار کنند، تعدادی این این جور پروژه ها را حوصله سربر می دانند. آنها کارهای چالش برانگیز را دوست دارند. با وجود فریلنسینگ،امکان انتخاب کاری چالش دار بدون ترس از اخراج شدن از آن کار درصورت شکست خوردن در آن را خواهید داشت. حداکثرش این خواهد بود که با نقدهای منفی درمورد کارتان مواجه می شوید، که اگر کارهای قبلی تان کامل و موفق بوده اند این یک مورد تاثیری در آنها نخواهد داشت.

برای تعطیلات پیش رویتان هرطور که مایلید برنامه ریزی کنید

قصد سفر با دوستان و خانواده را دارید؟ دیگر نیازی به التماس و لابه رئیس تان برای یک هفته مرخصی نیست. با وجود فریلنسینگ، به آسانی میتوانید پروژه های خود را برای داشتن برنامه ریزی و رفتن به یک تعطیلات درست و حسابی، مدیریت کنید.

هرکجا که میخواهید کار کنید

قصد دیدن یکی از آشناهایتان در شهری دیگر را دارید؟ نیازی به کنار گذاشتن موقت پروژه نیست. مهم نیست کجا هستید، مادامی که به لپتاپ و اینترنت دسترسی داشته باشید میتوانید به کار خود ادامه دهید.

وقت شما در اختیار خودتان است

دیگر افسوس این را نخواهید داشت که بعنوان مثال چرا تمام وقتم را پشت میز اداره گذراندم در صورتی که حتی نتوانستم بزرگ شدن فرزندم را از نزدیک مشاهده گر باشم. یا اینکه چرا وقت بیشتری برای سپری کردن با خانواده نداشتید. با فریلنسینگ، درعین حال که با خانواده وقت خود را سپری میکنید، مخارج زندگی خود را نیز بدست آورید.

خواندن
بایدها و نباید هایی برای فریلنسرهای تازه کار

مخارج خود را به حداقل برسانید

اکثرا برای رسیدن به محل کار نیاز به استفاده از وسایل حمل و نقل هست، که خود به هر صورتی خرج دارد. با انتخاب فریلنسینگ، میتوانید این خرج های مسیر رفت و آمد را حذف کنید. اضافه بر آن،از خرج های اضافی برای خرید لباس رسمی یا مناسب کار نیز خلاص خواهید شد.

سخن آخر

براساس گفته ها فریلنسینگ مزایای زیادی در مقایسه با شغل های مرسوم اداری دارد. با این حال با توجه به اینکه همه در پول درآوردن آنلاین تجربه ندارند، بهتر است در ابتدا فریلنسینگ را در کنار کار عادی خود انجام داده و کم کم بعد ازینکه توانستید تعداد پروژه های بیشتری را بردارید، از کار قبلی خود بطور تمام وقت به فریلنسینگ کوچ کنید.

آواتار Hassas

Hassas

نویسنده از: 1400-04-28

دیدگاه خود را بنویسید