نکات مهم برای شروع کار فریلنسینگ

شروع کار فریلنسینگ

بیاید تصور کنیم که شغلی داریم که بی‌نهایت به سطح علاقه ما نزدیک بوده و علاوه بر آن در آن احساس راحتی‌ می‌کنیم.

یعنی خودمان در آن شغل صاحب اختیار بوده و هر زمانی که اراده کنیم‌ می‌توانیم برای خود به هر میزان، زمان استراحت تعیین کنیم و در هر مکانی حتی در هنگام مسافرت‌ می‌توانیم مشغول به کار شویم.

اولین احساسی که با این تصور به سراغ شما‌ می‌آید چیست؟ قطعا پاسخ شما احساس آزادی خواهد بود. اما آیا چنین چیزی در دنیای واقعیت امکان پذیر است؟ پاسخ به این سوال قطعا مثبت‌ می‌باشد.

فریلنسری یکی از حوزه‌های جذاب در زمینه اشتغال‌ می‌باشد که بسیاری از افراد به آن علاقه نشان‌ می‌دهند.

داشتن مهارتی خاص که بتواند مورد استفاده دیگران باشد به شما برای شروع کار فریلنسینگ کمک‌ می‌کند.

اما چه نکات مهمی برای شروع کار لازم است؟ در ادامه قصد داریم مفهوم فریلنسینگ را بیشتر توضیح داده و نکاتی را برای افزایش موفقیت در این حوزه برای شما بر شماریم.

مفهوم فریلنسینگ و فریلنسر

قبل از شروع هر چیزی، لازم است تا این حوزه را بهتر بشناسیم تا در آن موفق‌تر عمل کنیم.

فریلنسینگ در زبان فارسی به معنای آزادکاری‌ می‌باشد و به فردی که در حوزه فریلنسینگ فعالیت‌ می‌کند، فریلنسر گفته‌ می‌شود.

خواندن
نکات مهم و کاربردی جهت تایپ پروژه‌های دانشجویی توسط دفاتر خدماتی

فریلنسر یعنی فردی که خود رئیس خود بوده و از لحاظ مکانی و زمانی محدودیتی برای انجام فعالیت ندارد.

فریلنسینگ به معنی آزادکاری بوده و به فضای شغلی که فریلنسر در آن کار‌ می‌کند گفته‌ می‌شود.

نکات مهم برای شروع کار فریلنسینگ

تا اینجا مفهوم فریلنسر و فریلنسینگ را فهمیدیم اما اگر شما نیز مانند بسیاری از افراد تمایل دارید تا به این حوزه وارد شوید، در ابتدا‌ می‌بایست به چندین نکته توجه کنید تا شروع موفقیت آمیزی در این حرفه داشته باشید.

route-fifty-lead-image

  • در ابتدای می‌بایست به این نکته توجه کنید که باید سابقه خوبی از خود برجای بگذارید تا مشتریان بیشتری را جذب کنید و از این طریق درآمد خود را افزایش دهید. بنابراین سعی کنید به خوبی پروژه‌ای که مشتری‌ می‌خواهد را بررسی کنید و ارزیابی کنید که آیا‌ می‌توانید با کیفیت بالا به مشتری خدمات ارائه دهید یا خیر؟ سعی کنید با عجله و بدون دقت پروژه‌ها را انتخاب نکنید و با کیفیت بالا کار را تحویل دهید. داشتن سابقه خوب برای یک فریلنسر برای افزایش سطح درآمد او بسیار موثر است.
  • در صورتی که به پروفایل کارفرمای خود دسترسی دارید به خوبی سابقه او را چک کنید. سعی کنید با افرادی که سابقه خوبی ندارند همکاری نکنید زیرا ممکن است دچار ضرر شوید.
  • سعی کنید بعد از این که یک پروژه را بررسی کردید و پیشنهاد همکاری و قیمت خود را برای کارفرما فرستادید، آنلاین بمانید. البته نیازی نیست زمان طولانی را بعد از درخواست آنلاین بمانید اما آنلاین ماندن به مدت نیم ساعت‌ می‌تواند نتایج بهتری به همراه داشته باشد. زیرا بسیاری از پیشنهادات توسط کارفرمایان در همان لحظات ابتدایی بررسی‌ می‌شود.
خواندن
راهنمای جامع دورکاری و کار در منزل

شروع کار فریلنسینگ

فریلنسر موفق
  • برای موفقیت در شروع کار فریلنسینگ هنگامی که قصد دارید یک قیمت برای کارفرما تعیین کنید، سعی کنید لیست قیمتی معقول و با جزئیات فراوان برای کارفرما بفرستید. این کار باعث‌ می‌شود کارفرما به شما اعتماد بیشتری کرده و قیمت پیشنهادی شما را معقول بداند.
  • برای شروع لازم است تا پروژه‌های کوچک را بررسی کنید. در ابتدای هر کاری قدم‌های کوچک اما مستمر، باعث موفقیت افراد در آن زمینه‌ می‌شود. بنابراین اگر قصد دارید به عنوان یک فریلنسر شروع به کار کنید، در ابتدای کار پروژه‌های کوچک را قبول کرده و سعی کنید به بهترین شکل ممکن انجام دهید. این پروژه‌ها‌ می‌توانند تجربه شما را در برخورد با مشتری و قبول پروژه بیشتر کنند. علاوه بر آن اعتماد به نفس شما را نیز افزایش داده و کمک‌ می‌کنند تا سطح علم و دانش و مهارت خود را نیز بهتر ارزیابی کنید.
  • در شبکه‌های اجتماعی مختلف عضو شوید و خود را به دیگران معرفی کنید. سعی کنید معرفی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. برای مثال با برند سازی و تعریف لوگوی خاص، خود را در ذهن مخاطب ماندگار کنید. علاوه بر آن بهتر است هنگام شروع کار فریلنسینگ نمونه کارهای خود را در دسترس مخاطبین قرار دهید تا تجربه کاری و مهارت شما برای مخاطبین به راحتی قابل ارزیابی باشد.
خواندن
مزایای استخدام فریلنسر برای کارفرما

شروع کار فریلنسینگ

مقالات مرتبط

۱۰ دلیل قانع کننده برای برتری فریلنسرینگ نسبت به شغل های دیگر

باید و نبایدهایی برای فریلنسرهای تازه کار 

ده نکته برای کسانی که میخواهند فریلنسر موفق باشند

آواتار Hassas

Hassas

نویسنده از: 1400-04-28

1 نظر

دیدگاه خود را بنویسید