راهنمای جامع دورکاری و کار در منزل

 

autocad 2 1
اتوکد چیست؟ راهنمای جامع نرم افزار اتوکد (Autocad)

۴ فروردین ۱۳۹۹

۴ دقیقه زمان مطالعه

با در نظر گرفتن شرایط پیش آمده در دنیا پس از شیوع ویروس کرونا، بسیاری از شرکت‌ها برای ادامه فعالیت‌هایشان مجبور به صدور اجازه دورکاری یا کار در منزل برای کارمندانشان شده‌اند. در این مقاله ما به انتشار راهنمای جامع پروژه مارکت در زمینه دور کاری و و مخصوصا دورکاری در شرایط قرنطینه می پردازیم. اگر شما هم پیشنهاد یا نظری در این مورد دارید خوشحال می شویم نظراتان را در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

نکات مهم دورکاری

? ? ارتباطات و بهینه بودن عملکرد

 • با مدیر و تیم کاری‌تان در ارتباط باشید: تفاوت اصلی بین تیم‌های دورکار و تیم های کاری که در کنارهم هستند در نحوه ارتباط افراد با یکدیگر است. در شرایط دورکاری بایستی به صورت روزانه از طریق پلتفرم‌هایی نظیرSlack  با همکارانتان در ارتباط باشید و روند امور را پیگیری نمایید. برای جلسات ایده‌پردازی و brainstorming، مکالمات مهم، جلسات یک به یک یا جلسات تیمی، استفاده از ویدیو چت بسیار مفید است. بنابراین باید برای استفاده از پلتفرم‌هایی نظیر زوم، هنگ اوت و … آماده باشید و نحوه استفاده از این سرویس‌ها را با سایرین به اشتراک بگذارید.
 • کانال اسلک تیم خود را راه اندازی کنید: در صورتی که هنوز کانال اسلک خود را راه اندازی ننموده‌اید زودتر اقدام کنید. ارتباط موثر و سهولت در اشتراک اطلاعات در شرایطی که از خانه کار می کنید، بسیار مهم است.
 • زمان بیشتری را برای مشخص نمودن اهداف و تمرکز فعالیت‌ها اختصاص دهید: ارتباطات در شرایط دورکاری و از طریق ارتباطات اینترنتی غالبا مبهم است و این یکی از مشکلات ارتباطات اینترنتی در مقایسه با ارتباط مستقیم با افراد است. همواره از اینکه وظیفه محول‌شده را بدرستی متوجه شده‌اید اطمینان حاصل کنید و موارد لازم برای انجام آن وظیفه را بررسی کنید. همواره از مدیر خود در مورد انتظاراتشان سوال کنید و از پرسیدن سوال تا زمانی که کاملا متوجه آنچه که نیاز است نشده‌اید، واهمه نداشته باشید.
 • وضعیت امور خود را چند بار اطلاع رسانی کنید: شفافیت امورهنگامی که افراد در کنار هم نیستند از بین می‌رود. یک راه حل برای این مشکل اطلاع‌رسانی دائمی در مورد پیشرفتتان در مورد پروژه در دست انجام است.
 • اعتمادسازی کنید و ارتباط دوستانه برقرار کنید: در صورتی که در انجام وظیفه‌ای به مشکل خوردید و نتوانستید آن را در زمان مقرر انجام دهید هرچه سریعتر به سایرین اطلاع دهید.
 • زمان و توجه شما بسیار مهم است:  در شرایطی که ارتباطات متنی افزایش یافته، داشتن قواعد کاری و زمان کاری مشخص برای تمرکز بهتر روی وطایف اهمیت می‌یابد. همچنان بر ارتباط موثر با همکاران وبروزرسانی وضعیتتان در کانال‌های ارتباطی نظیر اسلک تایید می‌کنیم.
حتما بخوانید  چگونه پروژه دانشجویی و فریلنسر عمران انجام می‌شود؟

?? فعال و پرانرژی باشید

unnamed 2

 • فضای کار در شرایط کار در منزل با کار در دفتر متفاوت است: اجتماعی باشید و همانگونه که در شرکت بودید با همکارانتان در ارتباط بمانید. فعال و پرانرژی باشید و با پیشنهاد انجام فعالیت‌های تیمی مشترک یا فعالیت‌های در خانه مشترک در یک زمان مشخص، روحیه تیمی را بالا ببرید.
 • ارتباطات متنی روحیات را منتقل نمی‌کنند، از شکلک ها استفاده کنید: در صورت امکان در مکالمات غیر رسمی از شکلک‌ها برای انتقال بهتر احساس و نظرتان استفاده کنید. یک فایل GIF خوب می تواند حتی اثر بهتری داشته باشد.
 • تماس تلفنی روزانه با همکارانتان را در نظر بگیرید: با همکارانتان انلاین شوید و زمان ناهار و یا قهوه را با یکدیگر بگذرانید.

??  سلامتی – غلبه بر انزوا

 • زمان کار مشخصی داشته باشید: بخشی از داشتن عملکرد خوب در خانه
  نیازمند داشتن همان فضای ذهنی است که در دفتر کارتان داشتید. بنابراین بیش از حد
  کار نکنید و تا دیروقت بیدار نمانید و پیژامه‌تان را عوض کنید.
 • استراحت‌های ۵ دقیقه‌ای داشته باشید: سعی کنید در طول ساعات کاری زمان‌هایی
  برای استراحت داشته باشید. از پنجره به بیرون نگاه کنید یا اندکی نرمش انجام دهید.
  داشتن زمانی برای تنفس هوای آزاد و نرمش نقش موثری در سلامتی و تمرکز شما دارد.
 • از دنبال کردن دائم اخبار امتناع کنید: در طول روز یک یا دوبار اخبار را چک
  کنید. جریان اخبار دائمی در مورد شیوع بیماری کرونا منجر به نگرانی و استرس شما می
  شود و هیچ کمکی به شما نمی‌کند.
 • قرنطینه به معنی انزوا نیست: اگرچه همه به امتناع از حضور در
  اماکن شلوغ توصیه می‌کنند اما قدم زدن در یک پارک خلوت و یا نوشیدن قهوه یا چای در
  فضای آزاد بالکن خانه مشکلی ندارد. البته باید از لمس سطوح جلوگیری کنید و فاصله‌تان
  را با بقیه افراد حفط کنید.
 • حلقه اجتماعی خود را حفظ کنید:  با دوستان خانواده و سایر افراد از طریق شبکه‌های اجتماعی
  ارتباط برقرار کنید. احوال یکدیگر را بپرسید و با هم صحبت کنید. صخبت با افراد نقش
  مهمی در تقویت روحیه شما دارد.
حتما بخوانید  بررسی مزایای استخدام فریلنسر

❤️  قدر یکدیگر را بدانیم

اگرچه نوروز را نتوانستیم در کنار دوستان و فامیل به رسم هرسال جشن بگیریم اما ما مشکلات بسیاری را در کنار یکدیگر سپری کرده‌ایم، اگرچه مانند مشکل اخیر سخت نبود‌‌ه‌اند. اما میتوانیم در کنارهم باشیم اگر چه ازهم فاصله داریم، مهربان بمانیم و از این تجربه تلخ استفاده کنیم. در خانه بمانید، موارد بهداشتی را رعایت کنید تا در کنار یکدیگر از این مشکل عبور کنیم.

Hassas

نویسنده از: 1400-04-28

دیدگاه خود را بنویسید

icon6درباره  ما

about us

دفتر فنی نام برندی است که در اردیبهشت ماه 1399 بصورت کامل و رسمی در دنیای وب فعالیت خود را در حوزه فریلنسری آغاز کرده است. و برای دانشجویان ارزش زیادی کسب کرده است.

 سعی ما بر این است که هر ایرانی که به تخصصی نیاز دارد بتواند به دنیای اینترنت و وب بپیوندد و از طریق آن به درآمد و درخشش در جامعه برسد.

زندگی فرصت کوتاهی برای هر انسانی است ، و هیچکس دوبار زندگی نمی کند.  هدف ما بر مبنای پیروزی جامعه است و آرزو داریم که کشور عزیزمان ایران بتواند روزی بالاترین ها را در بین بقیه کشور ها داشته باشد.

با هم بودن باعث شروع است ، با هم ماندن باعث پیشرفت و در کنار هم کار کردن یک موفقیت است…

دفتر فنی مرجعی برای پاسخگویی به نیازهای شما در زمینه فریلنسری و انجام پروژه های دانشجویی بصورت دور کاری  است . ما همواره در تلاش هستیم که برای افزایش ارائه خدمات پروژه های دانشجویی قدم برداریم ، تا بتوانیم سهمی کوچک در رشد و توسعه کسب‌وکار شما داشته باشیم.

شما در دفتر فنی میتوانید یک تیم پشتیبانی قوی را تجربه کنید، که این یکی از بزرگترین دستاوردهای ما و یکی از مهم ترین عوامل تمایز ما نسبت به دیگران است که منجر به رضایت و اعتماد کاربران نسبت به تیم دفتر فنی شده است. پس تلاش می‌کنیم تا اعتماد شما را به بزرگترین دارایی خودمان تبدیل کنیم.


امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ضریب استفاده از اینترنت، شکل و مفهوم کار دستخوش تغییرات زیادی شده است. این تغییرات فرصت‌‌های فراوانی را در اختیار کارآفرینان، متخصصین و افراد علاقه‌مند به تکنولوژی‌‌های جدید‌‌ می‌گذارد.

فریلنسینگ یا دورکاری، شیوه ای از کار است که در آن متخصصین، بدون نیاز به حضور دائمی در دفتر کار یا تعهد بلند مدت به یک شرکت، به صورت پروژه ای، خدمات حرفه ای خود را به کسب و کارها ارائه می‌دهند. همگام شدن با تغییرات و شیوه‌‌های جدید، رمز موفقیت هر فرد یا سازمان موفقی است. دفتر فنی به منظور تسهیل ارائه خدمات و افزایش رقابت پذیری کسب و کارها و همچنین فراهم آوردن فرصت کاری برابر برای متخصصین، اقدام به طراحی پلتفرم برون سپاری پروژه‌‌های کوچک و بزرگ دانشجویی را بصورت تخصصی نموده است.

متخصصین فریلنسر یا دورکار، با مهارت‌‌هایی مانند برنامه نویسی، طراحی سایت، طراحی گرافیک و دیزاین، تولید محتوا، ترجمه، سئو و سایر مهارت‌‌ها مهندسی قادرند بدون محدودیت‌های معمول مکانی یا زمانی، با ارائه خدمات خود به صورت آنلاین و اینترنتی کسب درآمد نمایند. کارآفرینان و صاحبان کسب و کار با امکان دسترسی به بانک اطلاعاتی بزرگی از متخصصین از تمامی نقاط‌‌ می‌توانند پروژه های دانشجویی مورد نیاز خود را با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تری تحویل بگیرند و بهره وری و رقابت پذیری خود را افزایش دهند. این خدمات‌‌ می‌تواند شامل انجام پروژه های دانشجویی ، مقاله نویسی ، پایان نامه ،مهندسی ، طراحی وبسایت ، برنامه نویسی، ساخت اپلیکیشن موبایل، طراحی لوگو و کاتالوگ ، تهیه محتوای نوشتاری و تصویری ، ساخت تیزر تبلیغاتی ، تایپ، ترجمه متون و سایر خدمات حرفه ای مرتبط با پروژه های دانشجویی باشد.

K 0
تعداد پروژه ها
% 0
پروژه های موفق
K 0
فریلنسرها