حقایق و آمارهایی در مورد فریلنسینگ که برایتان الهام بخش خواهد بود

این روزها کار فریلنسینگ بطور جهانی شناخته شده و محبوب واقع شده است.با این حال افرادی هستند که در درمورد کار در حوزه فریلنسینگ سردرگم بوده و به طبع درمورد آن کمی دو به شک هستند.

اگر شما هم برای تغییر کار عادی خود به فریلنسینگ برنامه ریخته اید بهتر است نگاهی به آمار بدست آمده ای که در زیر بیان خواهد شد نگاهی بیندازید،که بی شک،خواندن شان برای حرکت به سمت این مسیر برایتان الهام بخش خواهد بود.

پیشینه

زمانی بوده که مردم برای کسب درآمد بیشتر در کنار کار اصلی خود به کار فریلنسینگ مشغول بوده اند.همچنین این نوع کار روش خوبی برای دروردن پول توجیبی دانش آموزان و نیز منبع درمد نسبتا خوبی برای خانوم های خانه دار بوده است.

و نیز کسانی بود اند که برخلاف میل شان از این طریق کسب درآمد میکردند.این نشان میدهد فقط معدودی از افراد، فریلنسینگ را بعنوان کار اصلی برمی گزیدند.

براساس آمار ارائه شده توسط سازمان سوابق مالی دولت آمریکا در سال ۱۹۹۵،۳۲.۲٪ فریلنسر در سرتاسر آمریکا وجود داشته که درواقع قسمت عمده ای از آن را کارگرهای روزمزد تشکیل میدادند!

این مهم تا یک دهه بعد نیز ادامه پیدا کرد با این تفاوت که به میزان ۳۰.۶٪ در سال ۲۰۰۵کاهش پیدا کرد و این فقط بخاطر این بوده که فریلسینگ هیچوقت بعنوان انتخاب اول مردم برای کار نبوده است.

خواندن
بایدها و نباید هایی برای فریلنسرهای تازه کار

فریلنسینگ

فریلنسینگ در دهه گذشته

در دهه گذشته همه چیز بطور برق آسایی تغییر کرده است.رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ افراد زیادی در تمام جهان بیکار کرد.این امر باعث شد دید مردم به اینکه کارهای مرسوم و اصطلاحا دولتی امن هستند،تغییر پیدا کند.

با درنظر گرفتن تعداد بسیار زیادی افراد بیکار،مردم برای درآوردن خرج روزانه خود بسمت فریلنسینگ سوق پیدا کردند.وبسایت هایی از قبیل Odesk و Elance که امروزه ادقام شده و به Upwork.com تبدیل شده اند،در آن زمان محبوبیت پیدا کردند.

با درنظر گرفتن نبود محدودیت کسب درآمد،این کار برای افرادی که میتوانستند بیشتر از کار سابق خود پول دربیاورند به انتخاب اول در زمینه شغلی تبدیل شد.موفقیت این افراد الهام بخش بسیاری دیگر از مردم برای سوق پیدا کردن به فریلنسینگ بود.

تعدادی درکنار کار اصلی خود به کار فریلنسینگ نیز می پرداختند،حال اینکه تعدادی نیز کار سابق و کم درآمد خود را کنار گذاشته و تمام وقت خود را صرف کار جدیدی که هم درآمد بهتری داشت و هم زمان کاری دست خودشان بود، کردند.

اینگونه بود که آمار بدست آمده در سال ۲۰۱۵ به ۴۰.۴٪ افزایش پیدا کرده بود.

حقایق جالب براساس تحقیقات در مورد فریلنسینگ

تحقیقات و یافته های بدست آمده از سایت Upwork و نیز جوامع فریلنسرها برای فریلنسرهای تازه کار الهام بخش خواهد بود:

خواندن
چطور یک مترجم دورکار باشیم

براساس تحقیق انجام شده،۵۳.۷میلیون آمریکایی درحال انجام کار بعنوان فریلنسر بوده که این عدد ۳۴٪ از کل نیروی کار آمریکا را تشکیل میدهد.

حدود ۶۰درصد از افرادی که کار سابق خود را بخاطر فریلنسینگ عوض کردند،بیشتر از همان کار سابق کسب درآمد دارند.

۵۰٪ از فریلنسرها گفته اند که خاطر به برگشتن به کار سابق خود نیستند،حال هر چقدر میزان حقوق آن کار میخواهد باشد!

۸۳٪ از این افراد گفته اند که بخاطر ماهیت کار فریلنسینگ پیشرفت چشمگیری داشته اند.

۶۰٪ از فریلنسرها تایید کردند که تغییر شغل خود به فریلنسر براساس انتخاب خود بوده است نه صرفا بخاطر نیاز مالی.

سخن آخر

با در نظر گرفتن اقتصاد جهانی که هرروز به رکود آن اضافه میشود،درنظر گرفتن امنیت کاری در شغل های قدیمی بسیار مهم بوده و بنظر نمیرسد که تضمینی برای آن باشد.بر اساس رکود سال ۲۰۰۸ بنظر میرسد اینبار فریلنسینگ نسبت به قبل حالت رقابتی تری بخود بگیرد.

با این حال،با درنظر گرفتن افزایش بیشتر  افراد بیکار در کشورهای درحال توسعه و نیز میزان پرداختی های در کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه،انتظار میرود اینبار کشورهای درحال توسعه خود را با این روند تازه تطبیق دهند.

آواتار Hassas

Hassas

نویسنده از: 1400-04-28

دیدگاه خود را بنویسید