بایدها و نباید هایی برای فریلنسرهای تازه کار

 

Skip to content

 

— فریلنسینگ و دورکاری —
architectwoman photokade

بایدها

 • زمینه ی اصلی کار خود را ترجیحا همان ابتدای کار مشخص کنید. البته ممکن است در چند زمینه توانایی و استعداد لازم را داشته باشید ولی بعد از مدتی خودتان خواهید فهمید که در کدامیک بیشتر از سایر میتوانید متمرکز باشید و خروجی کار بهتری را ارائه دهید.
 • روابط خود را با آشنایان و سایرین نسبت به قبل گسترش دهید. با این کار میتوانید با افراد جدید ارتباط گرفته و حتی گاهی از طریق آنها پلی بین کار خود و دیگران بزنید.
 • پروفایل های اجتماعی به خصوص پروفایل LinkedIn  خود را مرتبا چک کنید تا هم سایرین را از آخرین پروژه های خود باخبر سازید و هم امکان دریافت کارفرمای جدید را برای خود مهیا کنید.
 • اکثرا اوقات بعد از گرفتن پروژه از کارفرما مشخص میشود که آیا کار کردن با وی راحت و لذت بخش است یا خیر. بعد از چندبار کارکردن برای کارفرمایان متفاوت و تحویل پروژه، کم کم دستتان می آید که با چه افرادی کار کنید و از چه افرادی پروژه قبول نکنید.
 • گاهی اوقات کارفرما قسمتی از کار را به شما میدهد تا توانایی شما را سنجیده و سپس پروژه را تحویلتان دهد. حواستان به اینطور مواقع باشد.ممکن است آن فرد با تکرار چندباره ی این کار، کل پروژه را بصورت رایگان از شما و سایر فریلنسرها تحویل بگیرد.
 • قبل از انجام پروژه های کوچک، مبلغ کمی از آنها برای شروع کار بگیرید. تجربه نشان داده گاهی اوقات وقتی که بابت این پروژه ها سپری میکنید با میلغ دریافتی نهایی سنخیتی ندارد!
 • همیشه به سایت های مختلف فریلنسینگ سر بزنید و از آنها باخبر باشید. گاهی اوقات پروژه های بسیار خوبی برروی سایت قرار گرفته که افراد زرنگ زودتر از سایرین آنها را خواهند قاپید!
 • از زمان آزاد و انعطاف پذیری که کار فریلنسینگ برایتان مهیا میکند به خوبی استفاده کنید. میتوانید ازین فرصت برای ارتقا استعدادها و توانایی های حوزه دورکاری خود بهره برده، و یا اینکه به سایر کارها و علایق خود برسید.
حتما بخوانید  حقایق و آمارهایی در مورد فریلنسینگ که برایتان الهام بخش خواهد بود

نبایدها

 • از “نه” گفتن هراس نداشته باشید. گاهی اوقات زمان کافی برای تحویل پروژه پیشنهاد شده نداشته و یا حتی حس خوبی نسبت به کارفرما ندارید، حتی با اینکه نه گفتن در همان اوایل شروع کار سخت است.
 • ارزش کاری و کیفیت کاری خود را فدای کمیت کار و پروژه ها نکنید. خروجی نهایی کامل و بی نقص رزومه ی بهتری برای شما خواهد بود تا یک خروجی ناقص و بی کیفیت.
 • به همه اعتماد نکنید. سعی کنید اعتماد خود را خیلی سریع و آسان بر روی همه سرمایه گذاری نکنید. مگر اینکه کارفرما به شما معرفی شده باشد و یا حتی پولی برای پرداخت نهایی داشته باشد!
 • از فاصله ی بین پروژه هایی که برمیدارید هراس نداشته باشید.گاهی اوقات ممکن است تا مدتی پروژه ای گیرتان نیاید، ایرادی ندارد، مطمئن باشید اگر کارتان خوب باشد بدون توقف پروژه دریافت خواهید کرد.
 • تمام وقت شما در کار فریلنسینگ دست خودتان است. پس ازینکه وقت خود را براس سایر کارها مانند تفریح و ورزش و … سپری میکنید عذاب وجدان نداشته باشید.به مرور زمان دستتان می آید که چطور وقت خود را برای کار و تفریح درطول روز تقسیم کنید.

 

 

Hassas

نویسنده از: 1400-04-28

دیدگاه خود را بنویسید

icon6درباره  ما

about us

دفتر فنی نام برندی است که در اردیبهشت ماه 1399 بصورت کامل و رسمی در دنیای وب فعالیت خود را در حوزه فریلنسری آغاز کرده است. و برای دانشجویان ارزش زیادی کسب کرده است.

 سعی ما بر این است که هر ایرانی که به تخصصی نیاز دارد بتواند به دنیای اینترنت و وب بپیوندد و از طریق آن به درآمد و درخشش در جامعه برسد.

زندگی فرصت کوتاهی برای هر انسانی است ، و هیچکس دوبار زندگی نمی کند.  هدف ما بر مبنای پیروزی جامعه است و آرزو داریم که کشور عزیزمان ایران بتواند روزی بالاترین ها را در بین بقیه کشور ها داشته باشد.

با هم بودن باعث شروع است ، با هم ماندن باعث پیشرفت و در کنار هم کار کردن یک موفقیت است…

دفتر فنی مرجعی برای پاسخگویی به نیازهای شما در زمینه فریلنسری و انجام پروژه های دانشجویی بصورت دور کاری  است . ما همواره در تلاش هستیم که برای افزایش ارائه خدمات پروژه های دانشجویی قدم برداریم ، تا بتوانیم سهمی کوچک در رشد و توسعه کسب‌وکار شما داشته باشیم.

شما در دفتر فنی میتوانید یک تیم پشتیبانی قوی را تجربه کنید، که این یکی از بزرگترین دستاوردهای ما و یکی از مهم ترین عوامل تمایز ما نسبت به دیگران است که منجر به رضایت و اعتماد کاربران نسبت به تیم دفتر فنی شده است. پس تلاش می‌کنیم تا اعتماد شما را به بزرگترین دارایی خودمان تبدیل کنیم.


امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ضریب استفاده از اینترنت، شکل و مفهوم کار دستخوش تغییرات زیادی شده است. این تغییرات فرصت‌‌های فراوانی را در اختیار کارآفرینان، متخصصین و افراد علاقه‌مند به تکنولوژی‌‌های جدید‌‌ می‌گذارد.

فریلنسینگ یا دورکاری، شیوه ای از کار است که در آن متخصصین، بدون نیاز به حضور دائمی در دفتر کار یا تعهد بلند مدت به یک شرکت، به صورت پروژه ای، خدمات حرفه ای خود را به کسب و کارها ارائه می‌دهند. همگام شدن با تغییرات و شیوه‌‌های جدید، رمز موفقیت هر فرد یا سازمان موفقی است. دفتر فنی به منظور تسهیل ارائه خدمات و افزایش رقابت پذیری کسب و کارها و همچنین فراهم آوردن فرصت کاری برابر برای متخصصین، اقدام به طراحی پلتفرم برون سپاری پروژه‌‌های کوچک و بزرگ دانشجویی را بصورت تخصصی نموده است.

متخصصین فریلنسر یا دورکار، با مهارت‌‌هایی مانند برنامه نویسی، طراحی سایت، طراحی گرافیک و دیزاین، تولید محتوا، ترجمه، سئو و سایر مهارت‌‌ها مهندسی قادرند بدون محدودیت‌های معمول مکانی یا زمانی، با ارائه خدمات خود به صورت آنلاین و اینترنتی کسب درآمد نمایند. کارآفرینان و صاحبان کسب و کار با امکان دسترسی به بانک اطلاعاتی بزرگی از متخصصین از تمامی نقاط‌‌ می‌توانند پروژه های دانشجویی مورد نیاز خود را با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تری تحویل بگیرند و بهره وری و رقابت پذیری خود را افزایش دهند. این خدمات‌‌ می‌تواند شامل انجام پروژه های دانشجویی ، مقاله نویسی ، پایان نامه ،مهندسی ، طراحی وبسایت ، برنامه نویسی، ساخت اپلیکیشن موبایل، طراحی لوگو و کاتالوگ ، تهیه محتوای نوشتاری و تصویری ، ساخت تیزر تبلیغاتی ، تایپ، ترجمه متون و سایر خدمات حرفه ای مرتبط با پروژه های دانشجویی باشد.

K 0
تعداد پروژه ها
% 0
پروژه های موفق
K 0
فریلنسرها