آشنایی با نحوه نوشتن پروژه دانشجویی کارشناسی

آشنایی با نحوه نوشتن پروژه دانشجویی کارشناسی

مقدمه

اصولا پروژه هایی که در مقاطع مختلف دانشگاه مطرح می‌شود، برای دانشجویان یک چالش جدید محسوب می‌شود. انجام پروژه های دانشجویی به ویژه برای دانشجویان کارشناسی که تجربه کمتری در انجام پروژه‌ها دارند، کمی سخت‌تر به نظر می‌رسد. دانستن یکسری نکات و رعایت اصول مقرر شده برای نگارش یک پروژه، به دانشجو کمک می‌کند تا در این مسیر آسان‌تر گام برداشته و راحت‌تر به مقصد برسد. در ادامه توضیحات مفیدی راجع به نحوه نوشتن پروژه دانشجویی کارشناسی داده می‌شود که برای تمامی دانشجویان در هر دانشگاهی می‌تواند مثمر ثمر واقع شود. بنابراین اگر شما نیز در این راه به راهنمایی احتیاج دارید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

نکات مهمی که در هر پروژه باید رعایت شود.

به طور کلی در انجام هر پروژه‌ای یکسری نکات مهم اما ساده وجود دارد که تحت هیچ عنوان نباید فراموش شود. در ادامه چندین نکته را بیان می‌کنیم که دانستن آن‌ها برای هر دانشجویی ضرورت دارد.

  • در یک پروژه شما می‌بایست یک مسئله را مورد بررسی قرار داده و آن را تحلیل کنید. بنابراین در صورتی که می‌توانید، قبل از شروع نگارش پروژه، یک پروژه مشابه با پروژه خود را مطالعه کنید،. این کار به شما کمک می‌کند تا با دید بهتری شروع به نوشتن کنید و یک الگوی کلی از کار مورد نظر در ذهن شما شکل بگیرد.
  • حتما به سایت دانشگاه خود سر زده و اگر قالب مشخصی برای تدوین و نگارش پروژه وجود دارد، از آن بهره ببرید. هرچند نحوه نوشتن پروژه دانشجویی کارشناسی به صورت کلی ممکن است در میان دانشگاه‌ها یکسان باشد، اما ممکن است تفاوت هایی هرچند کوچک در بین دانشگاه های مختلف وجود داشته باشد.
  • در طی انجام پروژه از استاد راهنمای خود در حین کار کمک بگیرید و تمامی سوالات خود را از او بپرسید. ارائه کار در آخرین مهلت و به صورت کلی به استاد راهنما، باعث می‌شود فرصت دانستن خطاهای خود و اصلاح آن‌ها را از دست بدهید.
  • با زبانی روان و ساده به بررسی و تحلیل موضوع مورد نظر بپردازید و از پیچیدگی بیش از حد موضوع و استفاده از جملات خیلی بلند پرهیز کنید.
  • سعی کنید با شروع هر فصل از پایان نامه، ابتدا یک مقدمه کوتاه برای آن فصل ذکر کنید. این کار باعث می‌شود نگارش شما نظم بیشتری داشته و ذهن خواننده منسجم‌تر شود.

رعایت دستورالعمل های نگارشی را فراموش نکنید!

در زبان فارسی مانند هر زبان دیگری، یکسری نکات نگارشی وجود دارد که رعایت آن‌ها برای نوشتن هر نوع متنی مهم است. بنابراین ابتدا راجع به این دستورالعمل‌ها مطالعه و سعی کنید آن‌ها را به کار ببرید. نحوه نوشتن پروژه دانشجویی کارشناسی با رعایت دستورالعمل های نگارشی ساده‌ترین مطلبی است که یک دانشجوی کارشناسی در پایان پروژه خود می‌بایست آموخته باشد. استفاده صحیح از ویرگول، نقطه، نیم فاصله، درج پاورقی، استفاده صحیح از پرانتز و… همگی جزو نکات نگارشی مهم برای نوشتن یک پروژه دانشجویی می‌باشد. علاوه بر موارد گفته شده، دقت کنید که تمامی جدول‌ها و تصاویری که در متن به کار می‌برید، می‌بایست شماره گذاری شوند.

 در صورتی که مهارت کافی برای درج نکات نگارشی با کمک برنامه ورد ندارید، نگران نباشید. با کمی جست و جو و آزمون و خطا به راحتی می‌توانید این نکات را یاد بگیرید.

بهترین قیمت انجام پروژه‌های دانشجوییتحقیقات دانشجویی خود را به ما بسپارید.

فهرست مطالب در ورد

 

زبان فارسی را پاس بدارید!

در هنگام نگارش پروژه ، این نکته را مرتب به خود یادآوری کنید که تمامی مطالب نوشته شده می‌بایست به زبان فارسی باشند. سعی کنید حتی کوچک‌ترین اصطلاحات را به زبان فارسی بنویسید. در صورت نیاز می‌توانید با درج پاورقی معادل انگلیسی اصطلاح را در پاورقی بیان کنید.

از منابع معتبر استفاده کنید.

نحوه نوشتن پروژه دانشجویی کارشناسی بدین صورت است که می‌بایست برای اطلاعات کلی که در پروژه ارائه می‌دهید، منبع معتبری معرفی کنید. سعی کنید منابعی که متن را به آن‌ها ارجاع می‌دهید، معتبر باشند. برای این منظور پایگاه های اطلاعاتی معتبر مربوط به رشته خود را بشناسید و از آن‌ها استفاده کنید. سعی کنید تعداد قابل قبولی منبع برای ارجاع در متن معرفی کنید تا مطالب از اعتبار کافی برخوردار باشند.

download 11

کلام آخر

انجام پروژه دانشجویی آن طور که به نظر می‌رسد، سخت نیست. تنها ناآشنا بودن دانشجویان با این نوع تکالیف و تجربه کم آن‌ها در نگارش پروژه به خصوص در مقاطع پایین مانندکارشناسی، کمی چالش برانگیز به نظر می‌رسد. دانستن نکات کلی راجع به پروژه‌های دانشجویی، می‌تواند این مسیر را هموارتر ساخته و دغدغه ذهن دانشجویان را کمتر کند. در این مقاله سعی کردیم نکاتی کوتاه و مفید برای دانشجویان بیان کنیم.

 

مقالات مرتبط :

Hassas

نویسنده از: 1400-04-28

دیدگاه خود را بنویسید

icon6درباره  ما

about us

دفتر فنی نام برندی است که در اردیبهشت ماه 1399 بصورت کامل و رسمی در دنیای وب فعالیت خود را در حوزه فریلنسری آغاز کرده است. و برای دانشجویان ارزش زیادی کسب کرده است.

 سعی ما بر این است که هر ایرانی که به تخصصی نیاز دارد بتواند به دنیای اینترنت و وب بپیوندد و از طریق آن به درآمد و درخشش در جامعه برسد.

زندگی فرصت کوتاهی برای هر انسانی است ، و هیچکس دوبار زندگی نمی کند.  هدف ما بر مبنای پیروزی جامعه است و آرزو داریم که کشور عزیزمان ایران بتواند روزی بالاترین ها را در بین بقیه کشور ها داشته باشد.

با هم بودن باعث شروع است ، با هم ماندن باعث پیشرفت و در کنار هم کار کردن یک موفقیت است…

دفتر فنی مرجعی برای پاسخگویی به نیازهای شما در زمینه فریلنسری و انجام پروژه های دانشجویی بصورت دور کاری  است . ما همواره در تلاش هستیم که برای افزایش ارائه خدمات پروژه های دانشجویی قدم برداریم ، تا بتوانیم سهمی کوچک در رشد و توسعه کسب‌وکار شما داشته باشیم.

شما در دفتر فنی میتوانید یک تیم پشتیبانی قوی را تجربه کنید، که این یکی از بزرگترین دستاوردهای ما و یکی از مهم ترین عوامل تمایز ما نسبت به دیگران است که منجر به رضایت و اعتماد کاربران نسبت به تیم دفتر فنی شده است. پس تلاش می‌کنیم تا اعتماد شما را به بزرگترین دارایی خودمان تبدیل کنیم.


امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ضریب استفاده از اینترنت، شکل و مفهوم کار دستخوش تغییرات زیادی شده است. این تغییرات فرصت‌‌های فراوانی را در اختیار کارآفرینان، متخصصین و افراد علاقه‌مند به تکنولوژی‌‌های جدید‌‌ می‌گذارد.

فریلنسینگ یا دورکاری، شیوه ای از کار است که در آن متخصصین، بدون نیاز به حضور دائمی در دفتر کار یا تعهد بلند مدت به یک شرکت، به صورت پروژه ای، خدمات حرفه ای خود را به کسب و کارها ارائه می‌دهند. همگام شدن با تغییرات و شیوه‌‌های جدید، رمز موفقیت هر فرد یا سازمان موفقی است. دفتر فنی به منظور تسهیل ارائه خدمات و افزایش رقابت پذیری کسب و کارها و همچنین فراهم آوردن فرصت کاری برابر برای متخصصین، اقدام به طراحی پلتفرم برون سپاری پروژه‌‌های کوچک و بزرگ دانشجویی را بصورت تخصصی نموده است.

متخصصین فریلنسر یا دورکار، با مهارت‌‌هایی مانند برنامه نویسی، طراحی سایت، طراحی گرافیک و دیزاین، تولید محتوا، ترجمه، سئو و سایر مهارت‌‌ها مهندسی قادرند بدون محدودیت‌های معمول مکانی یا زمانی، با ارائه خدمات خود به صورت آنلاین و اینترنتی کسب درآمد نمایند. کارآفرینان و صاحبان کسب و کار با امکان دسترسی به بانک اطلاعاتی بزرگی از متخصصین از تمامی نقاط‌‌ می‌توانند پروژه های دانشجویی مورد نیاز خود را با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تری تحویل بگیرند و بهره وری و رقابت پذیری خود را افزایش دهند. این خدمات‌‌ می‌تواند شامل انجام پروژه های دانشجویی ، مقاله نویسی ، پایان نامه ،مهندسی ، طراحی وبسایت ، برنامه نویسی، ساخت اپلیکیشن موبایل، طراحی لوگو و کاتالوگ ، تهیه محتوای نوشتاری و تصویری ، ساخت تیزر تبلیغاتی ، تایپ، ترجمه متون و سایر خدمات حرفه ای مرتبط با پروژه های دانشجویی باشد.

K 0
تعداد پروژه ها
% 0
پروژه های موفق
K 0
فریلنسرها